Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Letní škola pro středoškolské učitele společenských věd a pracovníky s mládeží

01.06.2015

EUTIS, o.p.s. ve spolupráci s bratislavským Centrem pro Evropskou politiku připravuje letní školu pro středoškolské učitele společenských věd (kteří jsou aktivní i na poli neformálního vzdělávání) a pro pracovníky s mládeží. Letní škola nesoucí název „Učíme mládež orientovat se v EU“ se bude konat od 4. do 8. července v Trenčianských Teplicích. Zaměřena je na vzdělávání o Evropské unii a na inovativní metody výuky. Sestávat bude z diskusí, přednášek, workshopů, samostatné práce účastníků, výměny příkladů dobré praxe a exkurzí. Hlavním cílem letní školy je přispět ke zvýšení kvality vzdělávání o Evropské unii a o aktivním občanství jako takovém.


 

Dalším cílem je pak vytvoření sítě českých a slovenských učitelů základů společenských věd, kteří budou dlouhodoběji spolupracovat a budou si vyměňovat své zkušenosti. I z tohoto důvodu bude na letní školu navazovat seminář v Brně, který se uskuteční v průběhu podzimu tohoto roku (přesné datum semináře bude specifikováno s ohledem na požadavky účastníků semináře v Trenčianských Teplicích).


Náklady na cestu, stravování a ubytování v hotelu Most slávy (www.hotelmostslavy.sk) budou mít účastnici hrazené. Další informace naleznete na tomto odkaze: http://www.eutis.cz/a71.php. Zde je i program a návratka, o jejíž zaslání na akce@eutis.cz vás žádáme do 7. června. Na tomto mailu vám také rádi zodpovíme veškeré dotazy. 
Těšíme se na viděnou v Trenčianských Teplicích!