Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Zaměstnanost mladých a EU

Dne 14. dubna 2015 se v Českých Budějovicích uskutečnil seminář na téma Zaměstnanost mladých a EU aneb jak zvýšit svou uplatnitelnost na trhu práce.

Seminář zahájila vedoucí Eurocentra České Budějovice, Kateřina Šímová, která shrnula aktuální situaci v oblasti zaměstnanosti v zemích EU a především zaměstnanosti mladých lidí. Účastníky semináře pak seznámila s možnostmi, jak zvýšit svou uplatnitelnost na trhu práce díky programům a aktivitám podporovaným Evropskou unií (studijní pobyty a pracovní stáže v rámci programu Erasmus +, Evropská dobrovolná služba, stáže v institucích EU atd.).

Svou prezentací navázala Nikol Nejmanová z Fondu dalšího vzdělávání, která posluchačům představila projekt Stáže pro mladé 2. Tento projekt, který je spolufinancován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, nabízí pracovní stáže v České republice studentům posledních ročníků středních, vyšších odborných i vysokých škol.

Tereza Langová z Profesia CZ pak posluchačům připomněla, jak by měli napsat svůj životopis, aby zaujali budoucího zaměstnavatele. A připojila také řadu tipů, jak se chovat u pracovního pohovoru. S poslední prezentací vystoupil Libor Šimánek, Eures poradce pro Jihočeský kraj, který představil služby EURES a zájemcům poskytl praktický návod, jak hledat práci v zahraničí. V závěru semináře přednášející zodpověděli také dotazy přítomných studentů.

Fotogalerie