Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Krajské kolo soutěže Europa Secura má své vítěze

V pondělí 11. května 2015 se v Českých Budějovicích uskutečnilo regionální kolo soutěže Europa Secura. Soutěžící týmy prezentovaly své analýzy na zadaná bezpečnostní témata (Afghánistán, Sýrie a Islámský stát, Libye) a každý tým zároveň oponoval představenou analýzu jednoho z ostatních soutěžních týmů.

Soutěže se zúčastnili studenti ze Střední odborné školy ekologické a potravinářské z Veselí nad Lužnicí, studenti z Obchodní akademie a jazykové školy v Písku (2 soutěžní týmy) a studenti z Gymnázia Strakonice.

Soutěž byla velmi vyrovnaná a porota měla při hodnocení písemných výstupů i ústní části soutěže nelehký úkol.

A kdo nakonec vyhrál?

První místo a postup do celostátního kola si svým výkonem zajistili studenti jednoho ze dvou týmů z Obchodní akademie a jazykové školy v Písku.

Všem soutěžícím děkujeme za aktivní účast, výhercům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v celostátním kole. To se uskuteční ve vojenském prostoru Brdy – soutěžící budou plnit nejrůznější úkoly v terénu i na složitých jednáních jako diplomaté členských zemí EU / NATO a řešit neklidnou politickou situaci v jednom z regionů kdesi v zahraničí.

Soutěž pořádá Institut pro evropskou politiku EUROPEUM za podpory regionálních Eurocenter. Více informací o soutěži naleznete na webových stránkách EuropaSecura.