Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Studenti zasedli ke stolu s Liborem Roučkem

 

Kulatý stůl s poslancem a místopředsedou Evropského parlamentu

Poslední únorové pondělí zasedl europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu pan Libor Rouček k pomyslnému kulatému stolu v přednáškovém sále Univerzitní knihovny TUL společně se zástupci některých regionálních institucí. O víceletém finančním rámci EU na příští období 2014 až 2020 a s ním spojených programech, ekonomické stabilitě a oživení současné EU debatoval Libor Rouček s ředitelem regionální kanceláře agentury CzechInvest, Petrem Bernátem, a s Petrou Vokurkovou, která v debatě zastupovala Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod. Akci moderoval Michael Murad, zástupce hlavního organizátora Eutis.

Debatě u kulatého stolu přihlíželi především vysokoškolští studenti, ale i středoškoláci z Jablonce nad Nisou. Získat nové poznatky přišli i dokumentaristé České televize – můžeme se tedy těšit na nový TV dokument o systému Galileo a jeho cestě do Prahy. Celá diskuze byla streamována týmem studentů Fakulty mechatroniky TUL a tak se jí mohou zpětně zúčastnit všichni, kdo debatu nestihli; odkaz viz níže nebo na FB Eurocentra.

Akci pořádal EUTIS o.p.s. a Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR ve spolupráci s Eurocentrem Liberec a Ekonomickou fakultou TUL.

Videozáznam z akce naleznete zde:

http://prednasky.tul.cz/TUL/Viewer/?peid=91a4b0948d3a4d84bef607173ab0f7411d