Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Europa Secura ve středních Čechách zná své vítěze

17.05.2012
Nejlepší bezpečnostní analýzu napsali a obhájili studenti z Prahy.

Ve středu 16. května 2012 proběhlo regionální kolo soutěže Europa Secura pro Hlavní město Prahu a Středočeský kraj. Studenti měli za úkol představit a obhájit svoji bezpečnostní analýzu situace v konkrétní zemi a také kriticky zhodnotit vybranou analýzu svých soupeřů. Každý tým měl tři členy a hodnotil se také celkový týmový duch každého družstva.

 

Letos se studenti ve svých analýzách věnovali Afghánistánu, Sýrii a Lybii. Kromě analýzy současného stavu měli za úkol představit možné scénáře budoucího vývoje a navrhnout doporučení Evropské unii, příp. NATO a dalším významným členům mezinárodního společenství.

 

Porota složená ze zástupců Institutu pro evropskou politiku Europeum a Eurocentra Praha vybrala jako vítěze tým studentů z Gymnázia Elišky Krásnohorské z Prahy 4. Druhé místo obsadili studenti z Gymnázia Benešov a na třetím místě se umístily studentky Obchodní akademie z Vlašimi.

 

Vítěz postupuje do celostátního kola, které se bude konat ve vojenském výcvikovém prostoru Brdy. Všem účastníkům gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v dalším studiu i budoucí kariéře!