Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

31.08.2012

Prostřednictvím svých fondů pomůže Evropská unie (EU) v období 2007-2013 v České republice zrealizovat projekty za více než 700 miliard korun. To je přibližně stejná suma, jakou mají všichni obyvatelé České republiky uloženou na svých bankovních účtech. Zajímá vás, jak si můžete v budoucnu i vy zažádat o dotace z fondů EU?

Připravili jsme pro vás soutěž s názvem Navrhni projekt, kde si se svými spolužáky můžete vytvořit vlastní projekt z evropských fondů. Vyberte si některou ze skutečných oblastí podpory a vymyslete plán, jak podpořit podnikání, cestovní ruch, životní prostředí a další oblasti rozvoje ve vašem regionu nebo rovnou v celé ČR! S přípravou projektu vám pomůže váš vyučující, seminář koordinátora Eurocentra přímo u vás ve škole, metodologická příručka a Abeceda fondů Evropské unie. V ní najdete vše, co potřebujete vědět o typech fondů EU, jednotlivých oblastech podpory i rady, jak se v budoucnu stát skutečným žadatelem.

A co můžete vyhrát? Tým, který přijde s nápadem na nejlepší projekt, získá třídenní letecký zájezd do Bruselu, kde se vedle prohlídky města seznámí s českými představiteli v EU a evropskými institucemi. Vítězové regionálních kol obdrží elektronické čtečky Amazon Kindle 4 ke kterým celostátní finalisté navíc dostanou program pro úpravu, organizaci a sdílení fotografií Zoner Photo Studio 15 Pro. Pro soutěžící na druhých a třetích místech v regionech máme připraveny zajímavé knihy z vydavatelství Zoner Press.

Tak na co čekáte? Dejte dohromady kamarády a ve spolupráci s vaším oblíbeným pedagogem vymyslete projekt, který pomůže k dalšímu rozvoji vašeho regionu!  Pravidla soutěže, harmonogram seminářů Eurocenter a informace o fondech EU naleznete na stránkách soutěže www.navrhniprojekt.cz.

Fotogalerie

Autor: Eurocentrum Praha