Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

STARTUJE 4. ROČNÍK SOUTĚŽE NAVRHNI PROJEKT!

02.09.2015

Soutěž pro studenty všech středních škol a jejich pedagogy s názvem „Navrhni projekt“, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj, pokračuje i v letošním roce. Zkuste se rozhlédnout kolem sebe, v místě, kde žijete, nebo studujete. Myslíte, že by některé věci bylo možné dělat jinak a lépe? Hoďte svůj nápad na papír, proměňte ho v projekt a můžete vyhrát ultrabooky, tablety, chytré telefony nebo elektronické čtečky. Projekty můžete zasílat do 20. listopadu 2015.

Přispějte k rozvoji vašeho kraje a objevte možnosti fondů EU! Během soutěže se seznámíte se základy čerpání evropských dotací a budete mít příležitost vypracovat si vlastní projektovou žádost na vámi zvolené téma. Na nejlepší projekťáky a jejich učitele čekají nejnovější ultrabooky, tablety, chytré telefony a elektronické čtečky. Projekt je otevřen všem studentům a pedagogům středních škol bez ohledu na typ školy či studijní obor. Zúčastnit se mohou dvou až pětičlenné týmy studentů vždy s jedním učitelem.
 
Eurocentra – vaše pomoc na dosah
 
Rozhlédněte se po svém okolí, dejte hlavy dohromady a zamyslete se, co by mohlo fungovat lépe. Téma vašeho projektu upravte podle skutečné oblasti podpory, jako je například vzdělávání, zaměstnanost či doprava. Stejně jako ve skutečné projektové žádosti popište hlavní cíle, aktivity a rozpočet projektu. Celá osnova pro vypracování návrhu je už připravena na webových stránkách soutěže. Na projektování nebudete sami - připraveni pomoci jsou koordinátoři krajských Eurocenter, kteří vám vysvětlí pravidla soutěže a nabídnou pravidelné konzultace. Když budete chtít, můžete je pozvat přímo na vaši školu, kde vám zdarma uspořádají seminář o soutěži.
 

Projekty posoudí opravdoví hodnotitelé
 
Hotové návrhy posílejte e-mailem do kanceláří Eurocenter do 20. listopadu. V případě, že jste z Prahy nebo středočeského kraje pošlete svůj projekt na emailovou adresu gebauerova@euroskop.cz. Ti nejlepší z vás v prosinci změří síly v regionálních kolech před porotou složenou ze skutečných projektových hodnotitelů. Soutěž vyvrcholí lednovým finále, ve kterém odborná porota zvolí tři nejlepší nápady z celé ČR. Mezitím budete mít čas projekt upravit podle doporučení odborníků z regionálního kola. 
  
S naší soutěží vyhrává každý                                     
 
V této  soutěži nikdo neodejde s prázdnou – ať už vyhrajete nebo ne, máme připravenou cenu pro každého z vás. Vedle hlavního zadání proběhne řada mikrosoutěží, které budeme postupně zveřejňovat na facebookových stránkách „Soutěžte s fondy EU“, ve kterých rovněž můžete vyhrát zajímavé ceny. Více informací se dozvíte na stránkách www.navrhniprojekt.cz, na bezplatné telefonní lince Eurofon 800 200 200 a nebo nás můžete přímo navštívit v Eurocentru (www.eurocentra.cz).  Tak na co čekáte? Navrhujte, projektujte a vyhrajte s fondy EU!

Fotogalerie

Autor: Eurocentrum Praha