Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

14.10.2015

Chceš vyhrát zájezd do Bruselu, elektronickou čtečku knih nabo MP3 přehrávač? Přihlaš se do naší soutěže a vyzkoušej si na vlastní kůži, jaké to je, být europoslancem nebo ministrem!

Vzdělávací projekt pro studenty středních škol pokračuje na podzim 2015. Vyzkoušejte si roli ministra nebo europoslance a vyhrajte zájezd do Bruselu.

O čem to je?

Jednodenní simulace jednání výboru Evropského parlamentu a Rady Evropské unie nad zjednodušeným legislativním návrhem, který je v současnosti projednáván „skutečnými“ evropskými institucemi.

Dvoučlenné týmy středoškoláků se dozví více o fungování institucí EU a rozvinou své prezentační a vyjednávací schopnosti. Studenti si budou moci vyzkoušet, jaké to je, vyjednávat na vrcholné politické úrovni a spolu s ostatními hledat kompromis.

Vítězný tým regionálního kola vyhrává zájezd do Bruselu a postupuje do celostátního finále. Týmy na druhém a třetím místě získají hodnotné ceny  - elektronickou čtečku Amazon Kindle 6 Touch nebo voděodolný MP3 přehrávač.

Jak se přihlásit?

Za každý tým podává přihlášku jen jeden člen. Počet týmů za konkrétní školu není omezen. Přihláška se podává emailem a je nutno v ní uvést následující údaje:

  • jména a příjmení členů týmu
  • název a adresa školy
  • emailové adresy na všechny členy týmu
  • preferované státy, resp. poslanecké frakce, které chtějí členové týmu zastupovat, uvede se pořadí od 1 do 3, kdy 1 znamená nejvyšší prioritu

Po úspěšné registraci přihlášky budou členům týmu zaslány harmonogram simulace a také podklady k jednání, aby se mohli předem na simulaci připravit.

Přihlášky pro regionální kolo pro Středočeský kraj a Hlavní město Prahu posílejte na adresu eurocentrum.praha@euroskop.cz. Uzávěrka přihlášek je 2. listopadu 2015.

Kdy a kde to proběhne?

Regionální kolo pro Středočeský kraj a Hlavní město Prahu se uskuteční 11. listopadu 2015 od 9.30 hodin v Evropském domě v Praze (Jungmannova 24, Praha 1). Předpokládaný konec je v 14.30 hodin.

Celostátní finále proběhne 25. listopadu 2015 od 10.00 hodin opět v pražském Evropském domě. Předpokládaný konec je v 15.00 hodin.

Zájezd do Bruselu se uskuteční ve dnech 1. – 3. prosince 2015.

V případě dotazů nás kontaktujte na adrese eurocentrum.praha@euroskop.cz.