Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Program EU pro zaměstnanost a sociální inovace

28.04.2016

Na semináři EC Praha jste se mohli dozvědět, jak žádat o spolufinancování na projekty z oblasti sociálních inovací nebo o mikroúvěr pro zahájení vlastního podnikání.

Ve středu 27. dubna 2016 uspořádalo Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Úřadem vlády ČR v Evropském domě v Praze informační seminář věnovaný Programu EU pro zaměstnanost a sociální inovace (EaSI). Akce byla určena zástupcům nevládních organizací, státní správy, vysokých škol, výzkumných institucí nebo sociálních partnerů.

V první části byl představen program EaSI a možnosti, které nabízí pro realizaci projektů v oblasti sociálního podnikání. Ve druhé části vystoupil zástupce bankovního zprostředkovatele, který seznámil účastníky s možnostmi poskytnutí mikroúvěrů pro zahájení vlastního podnikání. Cílem bylo v obou případech podpořit zapojení osob, které jsou vyloučeny z pracovního trhu, zpět do pracovního procesu. "Jsme rádi, že na seminář přišly ženy na mateřské dovolené nebo osoby starší padesáti let," uvedl Vít Nejedlo z Eurocentra Praha.

Vzhledem k tomu, že téma sociální dimenze evropské integrace je diskutováno také v rámci Národního konventu o EU, byl seminář zařazen rovněž do programu akcí na této platformě. Níže si můžete stáhnout všechny dokumenty a prezentace ze semináře.

 

Dokumenty:

Finanční průvodce pro žadatele

Popis jednotlivých výzev

Pilotní projekt (vzdělávání učňů)

 

Prezentace:

Jitka Zukalová - Program EaSI

Jitka Zukalová - Mikroúvěry

Vlastimil Outlý - Zkušenosti s komunitárními programy

Linda Maršíková - Sociální podnikání

Richard Skřivánek - Sociální bankovnictví

Autor: Eurocentrum Praha