Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Staň se tvůrcem evropské politiky - simulace pro studenty pokračuje

23.08.2016

Chceš vyhrát GoPro kameru nebo fitness náramek? Přihlaš se do soutěže Staň se na den tvůrcem evropské politiky určené dvoučlenným týmům středoškoláků.

Vzdělávací projekt pro studenty středních škol pokračuje také na podzim 2016. Vyzkoušejte si roli ministra nebo europoslance a vyhrajte hodnotné ceny.

O čem to je?

Jednodenní simulace jednání výboru Evropského parlamentu a Rady Evropské unie nad zjednodušeným legislativním návrhem, který je v současnosti projednáván „skutečnými“ evropskými institucemi.

Dvoučlenné týmy středoškoláků se dozví více o fungování institucí EU a rozvinou své prezentační a vyjednávací schopnosti. Studenti si budou moci vyzkoušet, jaké to je, vyjednávat na vrcholné politické úrovni a spolu s ostatními hledat kompromis.

Vítězný tým regionálního kola získá kromě zajímavých cen také postup do celostátního finále a možnost vyhrát GoPro kameru nebo fitness náramek. Týmy na druhém a třetím místě získají další hodnotné ceny.

Jak se přihlásit?

Za každý tým podává přihlášku jen jeden člen. Počet týmů za konkrétní školu není omezen. Přihláška se podává emailem a je nutno v ní uvést následující údaje:

  • jména a příjmení členů týmu
  • název a adresa školy
  • emailové adresy na všechny členy týmu
  • preferované státy, resp. poslanecké frakce, které chtějí členové týmu zastupovat, uvede se pořadí od 1 do 3, kdy 1 znamená nejvyšší prioritu

Po úspěšné registraci přihlášky budou členům týmu zaslány harmonogram simulace a také podklady k jednání, aby se mohli předem na simulaci připravit.

Přihlášky do regionálního kola pro Středočeský kraj a Hlavní město Prahu posílejte na adresu eurocentrum.praha@euroskop.cz. Uzávěrka přihlášek je 6. listopadu 2016.

Kdy a kde to proběhne?

Regionální kolo pro Středočeský kraj a Hlavní město Prahu se uskuteční 16. listopadu 2016 od 9.30 hodin v Evropském domě v Praze (Jungmannova 24, Praha 1). Předpokládaný konec je v 14.30 hodin.

Celostátní finále proběhne 1. prosince 2016 od 10.00 hodin opět v pražském Evropském domě. Předpokládaný konec je v 15.00 hodin.

V případě dotazů nás kontaktujte na adrese eurocentrum.praha@euroskop.cz.