Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

NPÚ vyhlašuje výzvu do národního kola pro výběr pamětihodností ucházejících se o označení Evropské dědictví (EHL)

19.09.2016

Národní památkový ústav jako národní koordinátor pro označení Evropské dědictví vyhlašuje výzvu do národního kola pro výběr pamětihodností ucházejících se o tento titul.

Prestižní ocenění označující pamětihodnosti, které oslavují a symbolizují evropskou historii, ideály a integraci, může být uděleno těm kulturním a přírodním památkám či nehmotnému dědictví, které prokážou symbolickou hodnotu pro Evropu, předloží projekt propagující evropský charakter a deklarují řádnou správu.
 
Cílem označení je přispívat k upevnění pocitu sounáležitosti evropských občanů s Evropskou unií na základě společného kulturního a přírodního dědictví. Má za úkol propagovat evropský rozměr pamětihodností, zpřístupnění co nejširší veřejnosti a zajištění vysoce kvalitních informačních, vzdělávacích a kulturních aktivit.
 
Výzva je určena správcům a majitelům památek přírodních, archeologických, průmyslových nebo městských, kulturních krajin, památných míst, kulturních statků a objektů a také nehmotnému dědictví, které se váže k určitému místu.
 
Žadatelé, kteří mají zájem přihlásit se do národního kola, kontaktují národní koordinátorku, seznámí se s pokyny pro pamětihodnosti a vyplní přihlášku v českém jazyce. Materiály a další informace jsou k nalezení na internetové stránce NPU: https://www.npu.cz/cs/generalni-reditelstvi-npu/sluzby/european-heritage-label.
 
Uzávěrka výzvy: 15. prosince 2016 ve 12:00 hod
Kontakt: Pavla Hlušičková, tel.: 257 010 140, email: hlusickova.pavla@npu.cz 
 
 
   
   
 
 cid:image001.jpg@01CE0533.B26E3100
Národní památkový ústav
GENERÁLNÍ ŘEDITELSTVÍ
Valdštejnské nám. 3/162
118 01 Praha 1 - Malá Strana
tel.:  257 010 140
mobil: 725 896 881
e - mail:  hlusickova.pavla@npu.cz
http://www.npu.cz