Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Soutěž Navrhni projekt opět startuje!

03.09.2013

Studujete střední školu? Zúčastněte se i se svými spolužáky soutěže „Navrhni projekt“ a vyhrajte stylové ultrabooky, čtečky, tablety a další ceny!

Podmínky soutěže jsou velmi jednoduché. Zúčastnit se mohou 2 -5 členné týmy studentů jakékoli střední školy v České republice. Jejich úkolem je za pomoci pedagoga vytvořit projekt na podporu rozvoje ať již v regionu svého bydliště, školy nebo celé České republiky. Vybrat si mohou z několika oblastí, kterých se navrhované projekty mohou týkat - rozvoje cestovního ruchu, podnikání a konkurenceschopnosti, výzkumu a vývoje, životního prostředí, vzdělávání, dopravy a mnoha dalších. Po dobu trvání soutěže jsou soutěžícím v každém krajském městě k dispozici jako poradci vedoucí regionálních Eurocenter, na žádost pedagogů se pak nabízí možnost uspořádání seminářů s tématikou fondů Evropské unie přímo na škole.

Soutěžící týmy z Karlovarského kraje zašlou své projekty elektronicky do 15. listopadu 2013 na e-mailovou adresu Eurocentra Karlovy Vary - eurocentrum.kv@euroskop.cz. Podobně soutěžící z ostatních krajů mohou zasílat své projekty na adresu příslušeného Eurocentra v jednom se sedmi regionů soudržnosti. Vedoucí daného Eurocentra vybere ze všech zaslaných projektů tři, které postoupí do celkem sedmi regionálních kol soutěže, ve kterých autoři představí své návrhy porotě složené ze zástupců Řídících orgánů Regionálních operačních programů, Ministerstva pro místní rozvoj a Eurocenter formou prezentací.

Každá regionální porota vybere nejlepší projekt v daném regionu soudržnosti, který postoupí do celostátního finále. Regionální kola se uskuteční od 17. do 30. listopadu. Ve finále 13. prosince se utká celkem sedm týmů, které své projekty s vypořádanými připomínkami z prvního kola představí ve druhém kole prezentací porotě složené ze zástupců  MMR. Finálová porota určí absolutní vítěze soutěže, kteří si jako hlavní cenu odnesou ultrabooky.

 

Ceny pro vítěze

Autoři nejlepších projektů na regionální i celostátní úrovni obdrží atraktivní ceny, které získají nejen všichni členové týmu, ale také jejich pedagog. Vedle toho odměníme každý zaslaný projekt.

Regionální kola:

1. místo: tablety

2. místo: elektronické čtečky

3. místo: turistický průvodce evropskými státy a metropolemi

Celostátní finále:

Vítězný tým celostátního finále a jeho doprovázející pedagog získají ultrabooky. Vítězové i soutěžící, kteří se umístí na celkovém druhém a třetím místě v pořadí obdrží nejnovější fotoeditační programy Zoner Photo Studio.

 

Důležité materiály k soutěži

Více informací k soutěži naleznete na www.navrhniprojekt.cz a na Facebooku soutěže.

Pravidla a podmínky soutěže jsou ke stažení zde.

Pro lepší orientaci v problematice evropských fondů může studentům posloužit brožura Abeceda fondů EU 2007 - 2013.

Pro inspiraci uvádíme vítězný projekt loňského ročníku soutěže: "Řešení dopravní situace ve městě" (autoři Radim Bobek, Lenka Hladká, Jiří Kozmér, Jakub Růžička a Dominik Vícha z Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, Mladá Boleslav)

V případě zájmu o konzultaci soutěžního projektu či seminář na Vaší škole na téma Fondy Evropské unie nás neváhejte konaktovat na emailové adrese karlovarského Eurocentra eurocentrum.kv@euroskop.cz .