Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

I v roce 2016 se navrhuje, projektuje a soutěží!

Soutěž pro studenty a učitele SŠ: Navrhujte, projektujte a vyhrajte notebook či chytré hodinky s fondy EU!

27.09.2016

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo další ročník oblíbené soutěže pro středoškolské studenty „Navrhni projekt 2016“. Soutěžní týmy si mohou vyzkoušet navrhnout, připravit a následně obhájit vlastní projekt s podporou evropských fondů. Cílem soutěže je zábavnou formou seznámit nejen veřejnost, ale třeba i budoucí žadatele o evropské dotace s problematikou, a ukázat, že nejde o nic složitého. Projekty je možné zasílat do 16. 11. 2016. Pro vítězné týmy jsou připraveny zajímavé ceny.

Prostřednictvím soutěže MMR úspěšně vtahuje mladé lidi do procesu regionálního rozvoje a seznamuje je s potenciálem fondů EU. Během soutěže se prostřednictvím seminářů seznámí se základy čerpání evropských dotací a dostanou příležitost vytvořit si vlastní projektovou žádost v její zjednodušené podobě. Projekt je otevřen všem studentům a pedagogům středních škol bez ohledu na obor studia či typ školy. Zúčastnit se mohou dvou až pětičlenné týmy studentů s jedním učitelem.

 

S pomocí Eurocenter od nápadu projektovému záměru

Stačí, aby se soutěžící rozhlédli po svém okolí a zamysleli se, co by mohlo fungovat lépe. Téma svého projektu pak upraví podle skutečné oblasti podpory, jako je například, zaměstnanost, vzdělávání či doprava. Stejně jako ve skutečné projektové žádosti studenti popíší hlavní přínosy projektu a zvolí si operační program, ze kterého by čerpali dotace. Celá osnova pro vypracování návrhu je připravena na webových stránkách soutěže.

Na projektování nebudete sami - připraveni pomoci jsou koordinátoři krajských Eurocenter, kteří vám vysvětlí pravidla soutěže a nabídnou pravidelné konzultace. Když budete chtít, můžete je pozvat přímo na vaši školu, kde vám zdarma uspořádají seminář o soutěži, poradí s výběrem operačního programu, vysvětlí odborné termíny a nabídnou pravidelné konzultace. Stačí jen kontakovat na mailu cermak.jindrich(at)vlada.cz.

 

Projekty posoudí skuteční hodnotitelé 

Projekty je možné zasílat e-mailem do kanceláří Eurocenter až do 16. listopadu 2016. Autoři těch nejlepších v prosinci změří síly v regionálních kolech před hodnotiteli z řad ministerstva pro místní rozvoj. Soutěž vyvrcholí lednovým finále, ve kterém odborná porota zvolí tři nejlepší projekty z celé ČR. V mezičase mají studenti možnost návrhy upravit dle doporučení odborníků z regionálního kola.  

 

Na výherce čekají atraktivní ceny                              

Cenu od nás získají autoři každého přihlášeného projektu. Na nejlepší autory a jejich pedagogy čekají notebooky, chytré hodinky, chytré telefony, či velkopamněťové disky. V rámci hlavního zadání proběhne série dílčích soutěží, které budou postupně zveřejněny na Facebookových stránkách „Soutěžte s fondy EU“. Více informací se dozvíte na stránkách www.navrhniprojekt.cz, v kancelářích sítě Eurocenter (www.eurocentra.cz), nebo na bezplatné telefonní lince Eurofon 800 200 200.

 

Tak na co čekáte? Navrhujte, projektujte a vyhrajte s fondy EU!

 

Může vám pomoci:

Brožura: Průvodce soutěží pro všechny studenty středních škol

Informace o operačních programech 2014 - 2020 

Ukázky projektů z minulého ročníku