Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Noc vědců

Eurocentrum Brno, 07.10.2014

Přestože muzea po celé republice se běžně v podvečer pro veřejnost zavírají, páteční noc 29. září byla jiná. Desítky muzeí, škol i jiných organizací se zapojili do akce s názvem Noc vědců a pro návštěvníky si připravili zajímavý program.

Eurocentrum Brno se také rozhodlo podpořit vědu a svůj stánek představilo v brněnském Technickém muzeu. Zajímavé soutěže byly připraveny pro všechny věkové kategorie - ti nejmenší si mohli vyzkoušet hledat rozdíly na dvou obrázcích lokomotivy či dokreslovat chybějící části obrázků na kartičky. Starší si vyzkoušeli kvíz zaměřený na vynálezy či měli za úkol přiřadit k slavným vědcům a objevitelům jejich životní díla / objevy a krátké životopisy nebo si mohli procvičit své znalosti na téma zajímavosti z české vědy a techniky. Všechny úkoly však spojovalo jedno - chtěly pobavit a nenásilnou formou lidem přiblížit evropskou vědu z různých oblastí, protože už i stovky let staré objevy dodnes významně ovlivňují dnešní svět.

Všichni soutěžící byli za svou snahu a zvědavost dozvědět se něco nového, odměněni zajímavými cenami - mapkami, chemickými tabulkami, omalovánkami, publikacemi o EU, pastelkami a dalšími zajímavými výhrami. Ačkoliv se o půlnoci Noc vědců skončila, doufáme, že zájem o vědu a její podporu v EU u široké veřejnosti jen tak rychle neskončí. Počet návštěvníků totiž rozhodně potvrdil, že věda může být zajímavá pro všechny.