Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Regionální kolo soutěže Navrhni projekt

Eurocentrum Brno, 05.12.2014

Soutěž pro všechny studenty středních škol, kterou vypsalo Ministerstvo pro místní rozvoj - Navrhni projekt - měla 2. prosince své regionální kolo v Brně.

Tři soutěžní týmy, které se do něj dostaly, představili během 15 minut odborné porotě své projekty, které by mohly být financovány prostřednictvím strukturálních fondů.

Přesto, že v rámci soutěže se tyto projekty reálně nepodají, poskytují soutěžícím cenné informace a zkušenosti, které by mohly jednoho dne skutečně využít. Cílem soutěže je totiž co nejvěrněji simulovat proces přípravy takového projektu, přičemž soutěžící mají k dispozici různé materiály jako například informační web, brožury, odborné konzultace a podobně, které jim mají pomoci překonat různé obtíže, se kterými se během psaní musí vypořádat.
Přesto, že úloha soutěžících spočívá od prvotního vymyšlení nápadu projektu až po jeho sepsání a odprezentování pro porotu, soutěžící se s touto výzvou (i přes její náročnosti) dobře poprali.

Porota složená z představitelů Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod a Eurocenter Brno a Jihlava nakonec rozhodla o finálním pořadí.
Na 3. místě se umístil tým z Gymnázia Chotěboř se svým projektem "Chcete uspět? Tak to jste tady správně". Jeho cílem bylo rozvíjet u studentů schopnosti jako je například argumentace, podnikatelské myšlení, finanční gramotnost, vystupování a pod., které napomohou k jejich lepšímu uplatnění na trhu.
Na 2. místě skončil tým Gymnázia dr. Aleše Hrdličky, který vytvořil projekt naučné oblasti ve čtvrti Zichpil ve městě Humpolec. Informační cedule a nástěnky v něm měly informovat o židovské kultuře a historii, přičemž součástí komplexu by byla i miniatura židovského domu, který na daném místě kdysi stál.
1. místo obsadil tým Gymnázia Vincence Makovského, který se zaměřil na "Rychlobruslení jako doplněk výuky". Jedním z cílů bylo postavit rychlobruslařský areál ve Svratce, který by v konečném důsledku mohl být využíván na různé aktivity během celého roku a to nejen školami, ale i širokou veřejností a samozřejmě sportovci.

Fotoalbum nalezenete na odkaze https://www.facebook.com/media/set/?set=a.854132807952877.1073741858.114720761894089&type=3


Porota všem účastníkům poskytla odborné zhodnocení jejich projektů a dala jim tak cennou zpětnou vazbu, kterou soutěžící mohou využít ať už v následujících ročnících soutěže, reálném životě nebo ji budou moci "prodat" dále svým spolužákům, rodině či známým.

Kromě toho si všechny týmy odnesly krásné věcné ceny a prvnímu místu se podařilo probojovat do celostátního kola, které se uskuteční koncem ledna v Praze.

Za Eurocentrum Brno jim držíme palce a věříme v jejich úspěch! Zároveň všem soutěžícím děkujeme, že se do Navrhni projekt zapojili a doufáme, že v dalším ročníku se setkáme opět s minimálně takto skvělými projekty, protože jak vidíte, navrhovat se vyplatí! Mrkající