Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Zapojení mladých do politického dění

Eurocentrum Brno, 23.03.2015

Téma zapojení mladých lidí do politického dění přilákalo plný salonek jedné z brněnských kaváren v úterý 17. března.

Pozvání k účasti na kulatém stolu přijali Michal Berg, zastupitel města Vsetín, Petr Ducháček, starosta obce Drnovice, Matěj Hollan, náměstek primátora města Brna a Michal Pink, politolog z Katedry politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.

V úvodu semináře vystoupil Michal Pink, který si připravil podrobné statistiky o zapojení mladých v České republice ve srovnání s ostatními evropskými státy. Z prezentovaných faktů bylo zřejmé, že mladá generace voličů volby nevnímá jako primární prostředek ke změně politické situace. S tím také souvisí volební účast této skupiny voličů při volbách. Až 74 % mladých do 30 let se zatím nikdy nezúčastnilo voleb.

Po úvodních představeních jednotlivých hostů přišel čas na otázky z publika. Dotazy byly zaměřeny především na témata, která se týkala otevírání radnic občanům, vytvářením pracovních příležitostí pro mladé, ale také jak na hosty pohlíží jejich zkušenější kolegové v zastupitelstvech.

Díky novému směřování radnic, se podařilo v mnohých případech také získat nové finance z evropských fondů. Díky nim tak bylo možno postavit novou mateřskou školu či cyklostezku.

Fotogalerii můžete nalézt na facebookovém profilu Eurocentra Brno: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.919784078054416.1073741870.114720761894089&type=1