Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Krajské kolo soutěže EUROPA SECURA

11.06.2020

Jihomoravské kolo soutěže EUROPA SECURA pro studenty středních škol je úspěšně za námi! Vítězným týmem se stali studenti z Gymnázia Brno-Řečkovice!

V úterý 9. června se v brněnské Knihovně Jiřího Mahena uskutečnilo krajské kolo soutěže EUROPA SECURA pro studenty středních škol z České republiky, kteří mají zájem o aktuální dění a mezinárodní události, chtějí si rozšířit znalosti a zažít něco nezapomenutelného. 

Vybrané týmy z Jihomoravského kraje, které postoupily do krajského kola, zde obhajovaly své práce, ve kterých analyzovaly vybraný bezpečnostní koflikt. Zazněla tak obhajoba hned několika bezpečnostních analýz, které se zaměřovaly na problematiku Blízkého Východu, Turecka či Ruska. Všechny týmy předvedly skvělé výkony a nebylo tak vůbec jednoduché zvolit vítězný tým. Tím se nakonec stal tým z Gymnázia Brno-Řečkovice s bezpečnostní analýzou Íránu, který tak postupuje do celostátního finále na vojenské základně v Brdech s Ministerstvem obrany České republiky a Armádou České republiky. Tři nejlepší týmy se pak podívají se Zastoupením Evropské komise v ČR do Bruselu.

Děkujeme všem zúčastněným týmum za skvěle zpracované analýzy a také všem partnerům projektu za spolupráci, zejména pak kolegům z Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM.

Bližší informace o soutěži lze najít na webových stránkách soutěže ZDE.

Foto od: Europa Secura