Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

V Hradci Králové se slavil Den Evropy s velrybou

16.05.2013

Oslavy Dne Evropy, které každoročně připadají na 9. května, zavítaly i do Hradce Králové. Na své si přišly zejména děti, pro které byl po celý den v budově Centra celoživotního vzdělávání připraven pestrý program v podobě soutěží, kvízů a zábavných úkolů, za jejichž úspěšné splnění byly odměněny hodnotnými cenami. Dospělí návštěvníci se za pomocí praktických workshopů dozvěděli, jakým způsobem hledat práci v zahraničí a na co si přitom dávat pozor. Odnesli si také užitečné tipy a rady, jak si poradit s životopisem v cizím jazyce.

Budova Centra celoživotního vzdělávání se ve čtvrtek 9. května proměnila v moře plné soutěží a her. Celkem na sedmi stanovištích byly pro dětské návštěvníky připraveny nejrůznější soutěžní úkoly, za jejichž úspěšné splnění obdrželi děti zlatou minci. Soutěžilo se ve skoku do dálky, skládání obřích puzzlí, nebo poznávání vlajek evropských států. Na jednom ze stanovišť si děti také vyzkoušely, jak se žije handicapovaným občanům. Po proplutí všemi nástrahami mohli soutěžící vyrazit na cestu za pokladem, který se ukrýval na střeše budovy Centra celoživotního vzdělávání. Zde si děti nasbírané zlaťáčky vyměnily za opravdové ceny.

Ani dospělí návštěvníci však nepřišli zkrátka. Pro ně Eurocentrum ve spolupráci s organizací Eures připravilo praktický workshop s tipy pro hledání práce v zemích Evropské unie a názornou ukázkou vyplňování dokumentů ze souboru Europass. Za pomocí nich si zájemci mohou snadno vytvořit životopis a jazykový pas v kterémkoliv evropském jazyce.

Den Evropy se každoročně slaví 9. května jako připomínka myšlenky mírové spolupráce v poválečné Evropě, se kterou v roce 1950 právě přišel francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman. Z této myšlenky se zrodila Evropská unie. A právě ty instituce v Královéhradeckém kraji, které jsou s Evropskou unií provázány, spojily své síly při přípravě Dne Evropy s velrybou. Na Dni spolupracovali Informační středisko EUROPE DIRECT Hradec Králové, EUROCENTRUM Hradec Králové, EURES a Úřad regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod. Prostory a vybavení poskytla Knihovna města Hradce Králové.

Fotogalerie