Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Startuje letní fotografická soutěž "Vyfoť projekt 2013"

01.07.2013

Letní prázdniny se blíží a s nimi doba dovolených, výletů a také třetí ročník celostátní fotografické soutěže „Vyfoť projekt“. I v letošním roce Ministerstvo pro místní rozvoj ČR – Národní orgán pro koordinaci vyhlašuje fotografickou soutěž na téma projektů realizovaných za přispění fondů Evropské unie. V letních měsících červenci a srpnu můžete fotografovat, přihlašovat své fotografie a vyhrát zajímavé ceny v celkové hodnotě přes 100.000,- Kč.

Prostřednictvím fondů Evropské unie získala Česká republika v programovém období 2007–2013 přes 700 miliard korun na podporu rozvoje regionů. Z těchto peněz již bylo podpořeno téměř 41 500 projektů a další jsou stále schvalovány, a tak je rozhodně co fotit.

V jakých kategoriích se bude soutěžit tento rok? Hlavní a vedlejší kategorie zůstávají stejné: „Nejtalentovanější fotograf/ka“ a „Nejaktivnější fotograf/ka“. Vítěze první kategorie vybere odborná porota. Vítězem druhé kategorie, jak už název napovídá, se stane soutěžící, který do soutěže přihlásí nejvíce fotografií různých projektů. Nově byla přidána doplňková kategorie „Vyfoť se sám“, kde společně s vámi musí být vyfotografován i projekt podpořený z fondů EU. Aby šanci vyhrát měl skutečně každý, bude během celé doby trvání soutěže probíhat pravidelné losování o ceny.

Vyhrát můžete kvalitní digitální zrcadlovky a rodinné digitální kompakty, počítačové programy pro úpravu fotografií, digitální fotorámečky, knihy věnované fotografování, ale také roční předplatné časopisu FotoVideo a další zajímavé ceny.

 

Jak najít projekt?

Všechny projekty financované pomocí prostředků Evropské unie můžete vyhledat pomocí seznamu příjemců, který najdete na stránkách soutěže www.vyfotprojekt.cz nebo www.strukturalni-fondy.cz. Dalším místem, kde můžete hledat již ukončené projekty je online Mapa projektů,která je umístěná na www.mapaprojektu.cz, nyní nově i s aplikací pro váš mobilní telefon. Na Facebookovém profilu www.facebook.com/vyfotprojekt budou v průběhu soutěže, stejně jako minulý rok, zveřejňovány tipy na zajímavé projekty. Anebo úplně postačí, když budete mít oči otevřené a dívat se kolem sebe. Projektů podpořených z evropských fondů bylo u nás realizováno tisíce a určitě se nějaký nachází i ve vašem okolí.

 

Jak se do soutěže zapojit?

Najděte projekt, vyfotografujte jej a pomocí formuláře nahrajte na web soutěže.

Vyrazte v létě za projekty a foťte! Možná některá z cen čeká právě na vás.

 

Termín soutěže: 1. 7. – 31. 8. 2013

Vyhodnocení a vyhlášení výsledků v září 2013

 

 

 

Informace o soutěži získáte na:

- webu soutěže www.vyfotprojekt.cz

- facebookovém profilu www.facebook.com/vyfotprojekt

- webu www.ifotovideo.cz

- bezplatné telefonní lince Eurofon 800 200 200

- v síti informačních kanceláří Eurocenter