Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Soutěž Honzíkova cesta Evropou zná své vítěze

25.04.2014

Soutěž Honzíkova cesta Evropou, která byla určena pro žáky základních škol ve věku 10 až 15 let, je ve finále. Kdo se stal šťastným vítězem?

Soutěž konaná u příležitosti 10. výročí členství České republiky byla určena pro jednotlivce, kteří měli za úkol ztvárnit umělecky jednu nebo více zemí Evropské unie. Celkem se soutěžního klání zúčastnilo přes 80 žáků z několika základních škol Královéhradeckého kraje. Mezi nejčastěji vyobrazené země patřila Francie, Itálie a Německo, děti však nezapomněly ani na Českou republiku či sousední Slovensko. Kromě obrázků, kterých přišlo nejvíce, někteří ze soutěžících vsadili na originalitu a vytvářeli polystyrénové plastiky, jiní tištěné brožury, objevily se dokonce i velké „hrací“ kostky.

„Vybrat tři nejlepší výtvory nebylo vůbec snadné. Proto jsme se nakonec rozhodli z nejzdařilejších děl 30 děl uspořádat výstavu. Dětské oddělení U Velryby Knihovny města Hradce Králové nám vyšlo vstříc a tak se děti a jejich rodiče budou moci přijít podívat na výtvory své i svých vrstevníků do Centra celoživotního vzdělání v Hradci Králové, kde budou zdobit jeho prostory po dobu letních prázdnin“, dodává za organizátory vedoucí Eurocentra Hradec Králové, Renata Černilovská.

A kdo si nakonec odnáší výhru?

1. místo

Jana F., ZŠ a MŠ Skřivany

2. místo

Hana Claudia S., ZŠ T. G. Masaryka, Náchod

3. místo

Václav T., ZŠ Ghuta Jarkovského, Kostelec nad Orlicí

Pro výherce jsou připraveny desková hra Svět v kostce, Kvízová horečka Evropa, Atlas vlajek, tašky na notebook, hrníčky a další drobné ceny Eurocentra.

Všem výhercům moc gratulujeme a ostatním děkujeme za účast a přejeme štěstí v dalších soutěžích.