Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

„Deset let v Evropě“ aneb vyhrajte foťák nebo slevu na zájezd za snímek z dovolené!

01.05.2014

První májový den odstartuje velká fotografická soutěž „Deset let v Evropě“, se kterou si připomeneme historii našeho členství v EU. Soutěžící mohou svůj snímek přihlásit celkem do třech různých kategorií: S desítkou na cestách (aneb co Vám EU dala a vzala), Krásy Evropy (krajina, památky a další) a Život v Evropě (lidé, tradice a podobné). Ve všech kategoriích si mohou zájemci zasoutěžit o hodnotné ceny v podobě fotoaparátu, slev na zájezd a celé řady dalších věcných cen. Motto soutěže zní: „Přijměte výzvu a ukažte Evropu svou vlastní optikou!“

Od 1. května 2014 bude probíhat velká fotografická soutěž s názvem „Deset let v Evropě“, která si klade za cíl prostřednictvím snímků reagovat na skutečnost, že letos je tomu již 10 let, kdy ČR vstoupila do EU.

Během našeho členství došlo k velké řadě změn. Některé hlasy oceňují změny k lepšímu, jiné zase k horšímu. Pro soutěžící je tak v první kategorii (S desítkou na cestách) připraven vzrušující úkol zachytit tyto skutečnosti na jednotlivé snímky. Že Vašemu oku lahodí naopak krásy přírody nebo zajímavé památky? I pro Vás je naše soutěž určena v kategorii číslo dvě (Krásy Evropy). A pokud Vás fascinují naopak tradice a lidé, kteří s námi v Evropě žijí, přihlaste svou fotografii do kategorie třetí (Život v Evropě).

Fotosoutěž bude probíhat do 31. srpna. Následně zasedne porota složená z profesionálních fotografů, kteří v každé kategorii vyberou a odmění tři nejlepší příspěvky. Pro nejkreativnější snímek, jenž se neumístí v žádné kategorii, si organizátoři připravili speciální cenu.

V každé kategorii se vedle hlavní ceny v podobě nového fotoaparátu můžete vybavit třeba digitálním fotorámečkem, slevou na váš příští zájezd s CK B & K Tour, věcnými cenami od společnosti Student Agency a dalšími lákavými cenami. Soutěžit může každý fotograf - amatér. Všichni soutěžící mohou odevzdat pouze jeden snímek a to na e-mail: fotosoutez@euroskop.cz. Zaslané fotografie si můžete prohlížet na speciálním facebookovém profilu soutěže „Deset let v Evropě".

Slavnostní vernisáž s oceněním vítězných snímků proběhne první říjnový den v Knihovně města Hradce Králové, na adrese Wonkova 1262/1a. Začátek vernisáže připadne na 17.00 hodin. Poté nejkrásnější snímky poputují ještě do Liberce a v prosinci se na ně můžete těšit v prostorách Galerie města Pardubic.

Organizátory soutěže jsou Eurocentra Liberec, Hradec Králové a Pardubice ve spolupráci s partnery, kterými jsou informační střediska Europe Direct Liberec, Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové a Pardubice. Partnery akce jsou CK B&K Tour a společnost Student Agency.

Těšíme se na Vaše snímky!