Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Soutěž EUROSCOLA o vzdělávací cestu do Štrasburku je opět tu!

Vyhraj pro svou třídu cestu do Evropského parlamentu ve Štrasburku!

19.09.2014

Jsi studentem druhého a třetího ročníku střední školy? Zajímá Tě Evropská unie a rád soutěžíš? Pak jsi tu správně! Stačí zodpovědět na 10 otázek o EU a můžeš vyhrát cestu pro sebe a svoji třídu do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku! Internetová znalostní soutěž probíhá od 30. září 2014 do 15.října 2014.

Jak postupovat:

  • Pročti si pravidla soutěže na stránkách  www.euroscola.cz 
  • Odpověz správně na 10 otázek o EU.
  • Zaregistruj se.
  • Zapoj i své spolužáky a zvyš šanci na úspěch!

Hlavní cena

Hlavní cenou v soutěži EUROSCOLA ČR je finanční příspěvek na společný výlet pro 24 studentů a 2 doprovody do Štrasburku. V tomto semestru mohou vyhrát celkem dvě školy.

Kdo se může zúčastnit?

Soutěž je určena pro studenty druhých a třetích ročníků středních škol. Odpovědět na otázky může každý středoškolák pouze jednou. Čím více studentů z jedné třídy odpoví, tím se samozřejmě zvyšuje šance na úspěch. Škola může vyhrát pouze jednou.

Vyhodnocení

Ze správných odpovědí vylosujeme 2 výherce, jejichž třída/škola bude mít možnost prezentovat Českou republiku na celoevropském setkání Euroscola v Evropském parlamentu ve Štrasburku.

Nápověda:

Pro správné odpovědi můžete konzultovat webové stránky informační kanceláře Evropského parlamentu v ČR www.evropsky-parlament.cz Nápovědu můžete nalézt také na facebookovém profilu www.facebook.com/epiopraha, kde se budou pravidelně objevovat informace týkající otázek v kvízu.

Závěr soutěže

Zodpovídat na otázky vědomostní soutěže můžete do 15.října 2014 do 00:00.

 

 

Národní soutěž EUROSCOLA již desátým rokem zapojuje české studenty druhých a třetích ročníků středních škol do stejnojmenného evropského projektu Euroscola. Hlavní cenou soutěže je finanční příspěvek na cestu na evropské setkání studentů Euroscola v Evropském parlamentu. Setkání s europoslanci a dalšími studenty z jiných zemí může být jedinečnou zkušeností a příležitostí k procvičení cizího jazyka. Na facebookovém profilu www.facebook.com/epiopraha bude také připravena od příštího týdne malá nápověda. Čím více studentů z jedné třídy odpoví, tím větší je jejich šance na úspěch!

Pravidla naleznete na stránkách http://www.evropsky-parlament.cz/cs/mladez_a_skoly/euroscola.html  nebo na www.euroscola.cz 

Zdroj: http://www.euroscola.cz/