Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Fotosoutěž „Deset let v Evropě“ zná své vítěze

Vernisáž fotografií na téma Deset let v Evropě spojená s odměněním autorů nejlepších snímků

03.10.2014

Ve středu 1. října proběhlo slavnostní zahájení výstavy fotografií amatérských fotografů z jejich cest po Evropě v Centru celoživotního vzdělávání v Hradci Králové. Soutěžící zasílali během minulých měsíců své fotografie ve třech kategoriích a z každé byly vybrány nejpovedenější snímky, za které byli jejich autoři oceněni. 

Kategorie pro soutěž nesly názvy S desítkou na cestách, kdy první místo získal Karel Cepko, za svou fotografii Čas na rohu, druhé místo Pavla Jáchimová s názvem fotografie Deset let v Evropě už něco znamená a třetí místo Kašparová Martina s 10 v Dolomitech.

V kategorii Krásy Evropy získal první cenu Milan Kment a jeho Sopka Pico de Teide, druhé místo Alena Najmanová s Přechodem levandulového pole do pole s obilím a třetí místo získala fotografie Na cestě z Chopoku na Dumbier od autorky Soni Maškové.

Třetí kategorie s příhodným názvem Život v Evropě byla výherní pro Pavlu Bernardovou s Londýnem, druhé místo obsadila Iveta Fabešová, u které Kola nahrazují automobily a fotografie s názvem Taková je Anglie vynesla třetí místo pro Jana Pavelku. Zvláštní cenu poroty si odnesla Michaela Holubová a její Karneval v Benátkách, který oslovil svou pozitivní energií.


Vítězné snímky:

1. místo v kategorii Krásy Evropy:

 Autor: Milan Kment, Fotografie: Sopka Pico de Teide, Tenerife, Kanárské ostrovy

 

1. místo v kategorii Život v Evropě

 Autor: Pavla Bernardová, Fotografie: Londýn, Spojené království

 

1. místo v kategorii S desítkou na cestách

Autor: Karel Cepko, Fotografie: Čas na rohu, Radnice města Rychnov u Jablonce nad Nisou, Česká republika          

 

Speciální cena:

Autor: Michaela Holubová, Fotografie: Karneval v Benátkách, Itálie

Výhercům ještě jednou gratulujeme a děkujeme za skvělou účast jak široké veřejnosti, tak odborné porotě, která svým výkladem a popisem jednotlivých fotografií nadchla i ne fotografy.

Výstava bude v Hradci Králové veřejnosti přístupná od 1. 10. do 31. 10. 2014 v prostorách Centra celoživotního vzdělávání, v otevíracích hodinách Knihovny. Více informací získáte na: http://www.knihovnahk.cz/kontakty.

Následně se výstava přestěhuje do Liberce, kde bude ke shlédnutí v průběhu listopadu. V měsíci prosinec se na výstavu můžete přijít podívat do Galerie města Pardubic. Podrobné informace budou upřesněny v nejbližší době na stránkách Eurocentra Pardubice a Liberec.

 

 

Fotogalerie