Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Den Itálie

08.10.2014

V úterý 14. 10. 2014 rozzáří sychravé podzimní dny v Hradci Králové slunná Itálie.  Od 15 do 20 hodin bude Centrum celoživotního vzdělávání (Wonkova 1262/1a) patřit zvukomalebné italštině a krásám poloostrova ve tvaru boty. Na své si přijdou milovníci kultury i gastronomie.

Všechny cesty prý vedou do Říma. Vzhledem k tomu, že je věčné město pro Východočechy trochu z ruky, rozhodlo se středisko Europe Direct Hradec Králové spolu
s EUROCENTREM Hradec Králové a Knihovnou města Hradce Králové představit krásy Itálie přímo ve východočeské metropoli. Celý den bude probíhat pod záštitou Velvyslanectví Italské republiky.

 

Den Itálie slavnostně zahájíme už dopoledne. Pro objednané školáky je připraven zážitkový program plný nečekaných příběhů a úkolů, které představí některé aspekty italské kultury i gastronomie.

 

Pro veřejnost začíná den Itálie od 15 hodin ukázkovou hodinou italštiny, kde se kromě základů jazyka zpěvné italštiny návštěvníci naučí také základní fráze na dovolenou.

 

Itálie je známá i svojí typickou kuchyní. Pod pokličku italského sýrařství nahlédneme od 16 hodin spolu se zástupkyní hradecké prodejny La Formaggeria. Jaký sýr dávají Italové na pizzu a jaký na špagety se dozvíme i ochutnáme na prezentaci italské sýrárny Orrero, která sýry sice vyrábí v české kotlině, ale podle původních italských receptur.

 

Na ochutnávku navážeme vyprávěním o životě v současné Itálii a italských zvycích z pohledu Pavly Škrabalové, která v Itálii strávila několik let svého života. Jaký je všední i nevšední život v Itálii a které stereotypy už dávno neplatí, se dozvíte od 16.30 hodin.

 

Den zakončíme v Literární kavárně Knihovny města Hradce Králové, kde od 18 hodin proběhne řízená degustace italských vín. Je nutno, aby si zájemci o degustaci svá místa předem zarezervovali na e-mailu kavarna@knihovnahk.cz.

 

 

 

 

Více informací na: hradec.kralove@europe-direct.cz nebo na tel. čísle 495 075 024