Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Evropská dobrovolná služba v praxi

06.11.2014

Ve středu 12. 11. 2014 od 14.00 hodin provoní Centrum celoživotního vzdělávání pravý maďarský guláš. Workshop povede maďarská studentka gastronomie a dobrovolnice Ildikó Hankó. Téma Evropské dobrovolné služby pak prostupuje i zbytkem odpoledne, kdy o svých zkušenostech budou od 16.00 hodin vyprávět dobrovolníci, kteří působili v Madridu, České republice a na Sicílii.

Slečna Ildikó Hankó vyrazila na Evropskou dobrovolnou službu do Hradce Králové přes organizaci KURO Hradec Králové. Kromě kulinářských tajemství prozradí návštěvníkům, jaké aktivity absolvovala v rámci své dobrovolnické činnosti v našem městě, co ji u nás překvapilo, co zklamalo a co naopak potěšilo. Hlavně ale přiveze tradiční recept na guláš, který se návštěvníci na workshopu naučí vlastnoručně uvařit. Vstup na workshop je zdarma, ingredience i kuchyňské náčiní budou k dispozici na místě. Místo na workshopu je nutno předem rezervovat na emailu edhk@knihovnahk.cz.

Kromě chuťových pohárků potěšíme i další smysly. V 16.00 hodin zahájíme cestopisná vyprávění z dobrovolnických aktivit ve španělském Madridu, České republice a slunné Sicílii doprovázená fotografiemi i osobními příběhy dobrovolníků. Díky nim si budeme moci živě představit, jaké je ocitnout se v cizí zemi, v novém kolektivu a stát před úkoly, které jsme nikdy dříve neřešili. Zjistíme, jaká jsou úskalí a hlavně přínosy takovýchto nových zkušeností. Co přesně je a jak funguje Evropská dobrovolná služba, vysvětlí pořádající organizace, kterými jsou EURES Hradec Králové, EUROCENTRUM Hradec Králové, KURO Hradec Králové a Informační středisko Europe Direct Hradec Králové.

Workshop i cestopisná mozaika se konají v rámci akce Týden vzdělávání dospělých v Královéhradeckém kraji. Ten nabídne téměř stovku aktivit: např. ukázkové hodiny výuky cizích jazyků, masáže, šití, kosmetiku, cvičení pilates, práci s motorovou pilou, tvorbu a editaci digitálních dokumentů a mnohé další. Týden vzdělávání dospělých koordinuje Úřad práce Královéhradeckého kraje a je určen široké veřejnosti.