Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Knihovna města Hradec Králové přivítala zájemce o zkušenosti v zahraničí

17.04.2015

Dne 14. 4. 2015 proběhl v Knihovně města Hradce Králové seminář s názvem „Na zkušenou do zahraničí“, který představil možnosti zahraničních výjezdů během léta i celého roku, a to nejen pro studenty vysokých a středních škol.

Seminář proběhl pod záštitou Eurocentra Hradec Králové, Europe Direct, Eures, Občanského sdružení Kuro Hradec Králové a nevládní neziskové organizace Inex – Sdružení dobrovolných aktivit. Během celého dopoledne měli posluchači možnost dozvědět se o možnostech a nabídkách jednotlivých organizací, které představili jejich zástupci. Jednalo se o možnosti krátkodobých zahraničních výjezdů, letních brigád, sezonních prací, dobrovolných zahraničních aktivit v rámci Evropské dobrovolné služby a programu Erasmus+ a tzv. workcampů.

V průběhu semináře se svými zkušenostmi vystoupili nejen české dobrovolnice, které se zúčastnily workcampu ve Španělsku a Itálii, ale také zahraniční dobrovolníci ze Španělska a Itálie, kteří krátce představili sami sebe, svůj účel pobytu v České republice a své plány do budoucna.

Účastníci dostali prostor pro své dotazy a připomínky a s pozvanými hosty, českými i zahraničními účastníky krátkodobých dobrovolných zahraničních výjezdů, pohovořit o jejich zkušenostech a aktivitách.

Seminář se vydařil, děkujeme všem zúčastněným a doufáme, že splnil všechna Vaše očekávání!