Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Eurocentrum Plzeň odhalilo návštěvníkům veletrhu klíč k příležitostem v EU

V poslední lednovou středu se v TJ Lokomotiva Plzeň uskutečnil Veletrh práce a vzdělávání. Nechyběl na něm ani stánek Eurocentra Plzeň, kam se přišlo informovat o studijních a pracovních příležitostech v EU a o evropských fondech na dvě stě návštěvníků.

Kolem padesátky atraktivních zaměstnavatelů zaplnilo 29. ledna před 10. hodinou ranní prostory TJ Lokomotiva Plzeň u příležitosti 8. ročníku Veletrhu práce a vzdělávání s názvem Klíč k příležitostem, který navštívilo ke třem tisícům lidí. Eurocentrum Plzeň návštěvníkům veletrhu radilo, jak vyjet pracovat, studovat či stážovat do EU, jak nastartovat kariéru v unijních institucích nebo také jak rozjet vlastní podnikání za pomoci evropských fondů či Erasmu pro podnikatele.

K programu Erasmus+ a stážím i práci v unijních institucích mělo Eurocentrum na svém stánku připraven kvíz, v němž se návštěvníci snažili například odhadnout, kolik lidí se za více jak 30 let existence programu Erasmus do něj zapojilo, kolik na něj Česko získalo v tomto programovém období, kolik Čechů se díky němu zúčastnilo zahraniční výměny nebo třeba jaké jsou podmínky pro podání přihlášky na stáž v institucích Evropské unie. Ti nejúspěšnější získali za vyplnění kvízu drobné odměny.

Kromě informování v průběhu celého dne veletrhu na stánku si zástupkyně Eurocentra Plzeň pro zájemce připravily v rámci doprovodného programu také samostatnou přednášku o tom, jak nastartovat vlastní business prostřednictvím evropských fondů či programu Erasmus pro podnikatele a jak se dále vzdělávat a rozšiřovat své pracovní schopnosti a dovednosti v EU. Zpětná vazba návštěvníků jak stánku, tak přednášky Eurocentra Plzeň byla velmi pozitivní.

Autor: Eurocentrum Plzeň