Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky
Datum 16.10.2019 08:45 - 16:15
Typ akce Ostatní
Místo akce Praha / Praha 1 / Evropský dům, Jungmannova 24
Popis akcePražský seminář projektu "Rozhoduj o Evropě - staň se na den tvůrcem evropské politiky" je určený žákům středních škol z Prahy a Stredočekého kraje.

👉 Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU 🏛 nebo přímo občany 👫 v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas 🗣 v Evropě slyšet?

👉 To vše Ti nabízí nový ročník "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky"!

👉 Pražský seminář projektu "Rozhoduj o Evropě - staň se na den tvůrcem evropské politiky" je určený žákům 👫 středních škol 🏫 z Prahy a Stredočekého kraje.

👉 Seminář bude sestávat ze 2️⃣ částí:
➡️ zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu,
➡️ debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života.

👉 Tři nejúspěšnější účastníci simulace Rady EU 🏛 a Evropského parlamentu získají hodnotné ceny 🏆 a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na pětidenní modelové zasedání institucí EU 👩‍💼👨‍💼 na konci ledna 2020 na Slovensku!

👉 Účastníci mají hrazeno občerstvení i cestovné 🚍 na regionální seminář.

👉 Přihlásit se můžete zde: https://rozhodujoevrope.typeform.com/to/SxxC93

‼️ Počet míst na semináři je omezen ‼️

👉 Místem konání je: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1.

Na semináře v regionech naváže pětidenní modelové zasedání institucí EU na konci ledna 2020 na Slovensku. Projekt je zaměřen na diskusi s mladými lidmi v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich vzájemný dialog s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života.

Podrobnější informace (včetně programu semináře) naleznete zde: http://www.rozhodujoevrope.cz/regionalni-seminare.html Případně nás můžete kontaktovat na: akce@eutis.cz

Projekt je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS. Regionální semináře projektu v České republice jsou uskutečněny díky spolupráci s Eurocentry spadajícími pod Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v České republice. Partnery projektu jsou Europe Direct Česká republika, Konrad Adenauer Stiftung, Výzkumné centrum Slovenské společnosti pro zahraniční politiku, Centrum pro evropskou politiku (Bratislava), Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Projekt je ko-financován z programu Erasmus+. Mediálním partnerem projektu v České republice je portál Euroskop.cz.

Další informace naleznete na webu www.rozhodujoevrope.cz a na facebookové stránce.