Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Bezpečnost Evropy a covid-19
Datum 04.05.2020 17:00 - 18:00
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Praha / Praha 1 / online
Popis akce

Eurocentrum Praha a EUROPEUM Institute for European Policy Vás srdečně zvou na online debatu "Bezpečnost Evropy a covid-19", která se bude konat 4. května od 17:00 hodin.
Debata se uskuteční online na facebookových stránkách Eurocentrum Praha a EUROPEUM Institute for European Policy a budete se do ní moct zapojit prostřednictvím komentářů u živého vysílání nebo již nyní v diskuzi u této události.

V debatě vystoupí:
• Jaroslava Hejdová, Oddělení krizové připravenosti, Ministerstvo zdravotnictví České republiky
• Michal Kořan, Global Arena Research Institute
• Rudolf Štědrý, Oddělení obranné politiky, Ministerstvo obrany České republiky

***
Seminář na téma bezpečnostní a obranné politiky, který jsme pro Vás měli původně připravený v prezenční formě na březen, se nakonec nemohl uskutečnit. Neradi bychom Vás však o tuto problematiku ochudili, a tak jsme pro Vás připravili online debatu, kterou tematicky zasadíme do aktuálního dění.

Budeme se v ní věnovat mimo jiné tomu, jak se výskyt koronaviru v Evropě promítl do bezpečnostní a obranné spolupráce evropských států, zda lze očekávat nějaké změny ve směřování bezpečnostní a obranné politiky EU i jednotlivých států nebo jak se nyní řeší otázka kybernetické bezpečnosti např. u kritické infrastruktury.

Těšíme se na Vaši účast!