Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Víceletý finanční rámec v době (po) koronaviru
Datum 03.06.2020 17:00 - 18:00
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Praha / Praha 1 / online
Popis akce

Eurocentrum Praha a EUROPEUM Institute for European Policy Vás srdečně zvou na online debatu "Víceletý finanční rámec v době (po) koronaviru", která se bude konat 3. června od 17:00 hodin.
Debata se uskuteční online na facebookových stránkách Eurocentrum Praha a EUROPEUM Institute for European Policy a budete se do ní moct zapojit prostřednictvím komentářů u živého vysílání nebo již nyní v diskuzi u této události.

V debatě vystoupí:
• Michal Částek, odbor Záležitosti EU, Ministerstvo financí ČR
• Lubor Lacina, Ústav financí, Mendelova univerzita v Brně
• Pavlína Žáková, European Semester Officer, Evropská komise v ČR
Debatu bude moderovat Vít Havelka z EUROPEUM Institute for European Policy.

***
V květnu 2018 představila Evropská komise návrh víceletého finančního rámce na období 2021–2027, který měl reagovat na výzvy, kterým musí Evropská unie čelit. Na počátku roku 2020 však přišla nová výzva v podobě výskytu koronaviru v Evropě, ovlivňující chod evropské ekonomiky i celé společnosti. Proto přišla Komise s novým návrhem, který má tuto bezprecedentní situaci reflektovat.

Jaké změny nový návrh obsahuje? Jak bude EU rozpočet financovat a na jaké kapitoly finance půjdou? Změní se rozdělení na čisté plátce a příjemce? Jak se k novému návrhu staví jednotlivé členské státy a co na to Česko? Přijďte s námi diskutovat. Těšíme se na Vaši účast!