Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Evropská unie

Autor: Hledaný text:
Aplikace práva EU v České republice
Michal Šejvl a kolektiv
Nakladatel Aleš Čeněk, s. r. o. 2010

Publikace Michala Šejvla a jeho spolupracovníků nazvaná Aplikace práva EU v České republice přináší poznatky o působení práva EU na české právo nejen na úrovni legislativy, ale snaží se postihnout i soudní aplikaci ve vybraných oblastech českého právního řádu.
Cestovní ruch v působnosti orgánů EU
Petr Houška a Zdenka Petrů
Nakladatel Oeconomica 2010

Cílem publikace nazvané Cestovní ruch v působnosti orgánů EU autorů Petra Houšky a Zdenky Petrů je základní orientace v problematice spolupráce a vazeb v oblasti cestovního ruchu v rámci Evropské unie.
Jednotná evropská měna
Realizace hospodářské a měnové unie v EU
Zdeněk Sychra
Nakladatel Mezinárodní politologický ústav MU 2009

Vznik jednotné evropské měny a budování hospodářské a měnové unie (HMU) je jedním z největších a nejambicióznějších projektů, do kterého se Evropská unie pustila. Právě tomuto tématu se věnuje kniha Zdeňka Sychry nazvaná Jednotná evropská měna.
České politické strany a evropská integrace
Evropeizace, evropanství, euroskepticismus?
Vlastimil Havlík
Nakladatel Mezinárodní politologický ústav MU 2010

Politické strany a stranický systém v České republice prošly po roce 1989 dynamickým vývojem. Jednu z největších výzev pro (nejen) stranické aktéry představoval a nadále představuje evropský integrační proces v Evropské unii.
Lidská práva v Evropské unii
Hubert Smekal
Nakladatel Mezinárodní politologický ústav MU 2010

Publikace s názvem Lidská práva v Evropské unii si v prvé řadě klade za cíl teoreticky popsat, zda a případně jak dochází k postupnému prorůstání vlivu nadnárodní úrovně vlády do tradiční sféry zájmu národních států - úpravy a provádění problematiky lidských práv.
Počet nalezených knih  42
|
zobrazeny knihy  6 do 10