Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Evropská unie

Autor: Hledaný text:
Praktický průvodce dotacemi z fondu Evropské unie
Petr Bajer a Jiří Matyáš
Nakladatel Eurospolečnosti 2009

Publikace Petra Bajera a Jiřího Matyáše nazvaná Praktický průvodce dotacemi z fondu Evropské unie je mimořádně užitečnou pomůckou pro všechny, kteří se zajímají o současnou nabídku dotací z evropských fondů.
Rozpočet a politiky Evropské unie
Příležitost pro změnu
Petr König a kolektiv
Nakladatel C. H. Beck 2009

Autoři knihy Rozpočet a politiky Evropské unie si kladou za cíl představit čtenářům charakter a strukturu rozpočtu Evropské unie prostřednictvím příjmového naplnění a konkrétních výdajových politik, a to mimo jiné právě i z úhlu pohledu jejich rozpočtové náročnosti.
Euro v ČR z pohledu ekonomů
Mojmír Helísek a kolektiv
Nakladatel Aleš Čeněk, s. r. o. 2009

Přechod od národní měny k euru je spojen s řadou problémů. Publikace nazvaná Euro v ČR z pohledu ekonomů se zabývá otázkami pokroku v přípravě na převzetí eura, předpoklady jeho zavedení z hlediska teorie optimální měnové oblasti a očekávanými důsledky ve vybraných oblastech, jako jsou dopady na mezinárodní obchod a ekonomický růst.
Evropská unie a hospodářské reformy
Alexandr Hobza
Nakladatel C. H. Beck 2009

Kniha Evropská unie a hospodářské reformy Alexandra Hobzy je praktickým průvodcem problematikou hospodářských či strukturálních reforem v Evropské unii.
Evropeizace zájmů
Politické strany a zájmové skupiny v České republice
Petr Fiala a kolektiv
Nakladatel Mezinárodní politologický ústav MU 2009

Evropeizace, tedy proměna domácích politických systémů členských států Evropské unie pod "tlakem" prohlubující se integrace, je pro české prostředí bezesporu zcela dominantní formou internacionalizace. Publikace Evropeizace zájmů je jedinečnou monografií, jež bez výhrady odpovídá na potřebu analyzovat tuto proměnu v českém prostředí.

Počet nalezených knih  42
|
zobrazeny knihy  11 do 15