Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Evropská unie

Autor: Hledaný text:
Theories of European Integration
Ben Rosamond
Nakladatel Macmillan Press 2000

Po mnoho let byla kniha Theories of European Integration Bena Rosamonda patrně hlavním pramenem teorie evropské integrace. S růstem významu evropské integrace a rozsahu jejího teoretického zkoumání se postupně objevovaly nové tituly zaměřené na toto téma, Rosamondova kniha si však mezi nimi nadále udržuje výjimečné postavení.
Trading Voices
The European Union in International Commercial Negotiations
Sophie Meunier
Nakladatel Princeton University Press 2005

Kniha profesorky a ředitelky Evropského programu Princetonské university nazvaná Trading Voices analyzuje vystupování EU v mezinárodních obchodních jednáních. Na čtyřech případech jednání o transatlantickém obchodu dokazuje tezi, že jednotný hlas při obchodních jednáních posílil postavení Evropského společenství oproti jeho partnerům.

Evropa regionů
Ladislav Cabada a kolektiv
Nakladatel Aleš Čeněk, s. r. o. 2009

Publikace Ladislava Cabady a jeho spolupracovníků nazvaná Evropa regionů se zaměřuje na problematiku regionalizace a regionalismu, již představují politické procesy, které v posledních desetiletích významným způsobem ovlivňují rozvoj Evropské unie.
Evropská energetická bezpečnost
Šárka Waisová a kolektiv
Nakladatel Aleš Čeněk, s. r. o. 2009

Energetická bezpečnost Evropy a její zajištění jsou aktuálně jedněmi z nejdůležitějších témat evropské politiky. Kniha Šárky Waisové přibližuje čtenáři energetickou situaci členských zemí EU a evropského prostoru vůbec a analyzuje možnosti zajištění evropské energetické bezpečnosti.
Monitoring evropské legislativy 2008–2009
Ondřej Krutílek, Petra Kuchyňková, Iveta Frízlová
Nakladatel CDK 2009

Kniha je čtvrtým svazkem v českém prostředí ojedinělého projektu Mo­ni­toring evropské legislativy, zahájeného po našem vstupu do EU z inicia­tivy europoslance Hynka Fajmona.
Počet nalezených knih  42
|
zobrazeny knihy  16 do 20