Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Evropská unie

Autor: Hledaný text:
Pensar en Europa
Jorge Semprún
Nakladatel Tusquets Editores 2008

Kniha Pensar en Europa (č. Přemýšlet o Evropě) jednoho z nejvýznamnějších současných španělských prozaiků, dále též esejisty a bývalého ministra školství Jorgeho Semprúna (1923) je souborem jeho novinových statí, projevů a esejů věnovaných otázkám evropské identity a budoucnosti tohoto kontinentu.
Evropská unie
Petr Fiala - Markéta Pitrová
Nakladatel CDK 2009

Kniha Evropská unie politologů Petra Fialy a Markéty Pitrové je nejkomplexnější publikací o sedmadvacítce napsanou českými autory. Monografie vychází ve druhém, aktualizovaném, výrazně doplněném a přepracovaném vydání a zahrnuje události až do roku 2008.

Modernisation Unchallenged
The Czech Discourse on European Unity
Mats Braun
Nakladatel Ústav mezinárodních vztahů 2009

Diskurzy o evropské integraci v členských státech jsou klíčové pro legitimitu Evropské unie. Autor v této studii ukazuje, že konceptualizace EU v České republice stejně jako v zemích Visegrádu a ve Švédsku, které byly zvoleny pro komparaci, jsou vytvořeny na různém vztahu suverenity a modernizace.

Zpověď Evropanky
Aneb jak se rozhoduje o nás bez nás
Jana Hybášková
Nakladatel Rybka Publishers 2009

Europoslankyně Jana Hybášková, původní profesí arabistka a diplomatka, se ve své Zpovědi Evropanky pokouší čtenářům přiblížit, jak se „v Bruselu dělá politika“ a co se odehrává na povrchu i uvnitř největšího zákonodárného sboru na světě. Nabízí svůj neobvykle otevřený osobní pohled do „kuchyně“ u nás málo známého Evropského parlamentu.
Česká ekonomika v evropských integračních procesech
Vybrané problémy
Milan Sojka a kolektiv
Nakladatel Doplněk 2009

Kniha Milana Sojky a jeho spolupracovníků nazvaná Česká ekonomika v evropských integračních procesech se zabývá problematikou transformace a modernizace české ekonomiky a společnosti v souvislosti se začleněním ČR do Evropské unie.

Počet nalezených knih  42
|
zobrazeny knihy  21 do 25