Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Evropská unie

Autor: Hledaný text:
Teorie a praxe vyjednávání v Radě Evropské unie
Robert Zbíral
Nakladatel Mezinárodní politologický ústav MU 2009

V sálech a na chodbách sídla Rady, bruselského paláce Justus Lipsius, zástupci členských států často rozhodují o směřování celé Evropy. O způsobu, jakým se tak děje, ale panuje i s ohledem na relativní uzavřenost instituce množství mýtů a polopravd.

Předsednictví Rady EU
Příběh půlstoletí
Petr Kaniok
Nakladatel Mezinárodní politologický ústav MU 2009

Předsednictví Rady Evropské unie představuje v posledních letech atraktivní a zajímavé téma výzkumu evropských studií. V zahraniční produkci vyšlo několik textů, které se této problematice věnovaly. Práce Petra Kanioka Předsednictví Rady EU - příběh půlstoletí napravuje v českém prostředí deficit, kdy kniha zaměřená systematiky na toto téma dosud chyběla.
Europeizace trestního práva
Michal Tomášek a kolektiv
Nakladatel Linde 2009

Vývoj evropského práva posouvá v posledních letech do nových dimenzí mnoho právních oborů, které dosud nebyly Evropskou unií příliš dotčeny. Mezi ně patří bezesporu trestní právo, jemuž se věnuje publikace profesora Michala Tomáška a jeho spolupracovníků nazvaná Europeizace trestního práva.
EKONOMIE EVROPSKÉ INTEGRACE
Richard Baldwin, Charles Wyplosz
Nakladatel Grada 2009

Publikace Ekonomie evropské integrace Richarda Baldwina a Charlese Wyplosze dává studentům VŠ, ekonomům, politologům, novinářům a dalším zájemcům o evropskou ekonomiku a integraci k dispozici srozumitelný a přitom koncentrovaný přehled významných událostí a skutečností, teoretických zdůvodnění a diskuzí spjatých s ekonomií a s rychlými změnami v Evropě.
EVROPSKÁ INTEGRACE A ČESKÁ REPUBLIKA
Antonín Peltrám a kolektiv
Nakladatel Grada 2009

Ojedinělá publikace nazvaná Evropská integrace a Česká republika Antonína Peltráma a jeho spolupracovníků přináší aktuální a otevřený pohled na důležité oblasti týkající se evropské integrace a naší země.

Počet nalezených knih  42
|
zobrazeny knihy  26 do 30