Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Evropská unie

Autor: Hledaný text:
The Welfare State in the European Union
Economic and Social Perspectives
Pierre Pestieau
Nakladatel Oxford University Press 2006

Útlá studie The Welfare State in the European Union s podtitulem Economic and Social Pespectives představuje ucelený popis vnitřních mechanismů a vývojových trendů v sociálních systémech členských států EU, včetně návrhů na jejich modernizaci a reformu.

EVROPSKÝ PARLAMENT
Na cestě k parlamentní demokracii v Evropské unii?
Tomáš Nigrin - Věra Řiháčková – Tomáš Weiss (eds.)
Nakladatel Europeum 2008

Blížící se volby do Evropského parlamentu jsou dobrým důvodem přiblížit si publikaci Evropský parlament. Na cestě k parlamentní demokracii v Evropské unii?, která vyšla v dvojjazyčné česko-anglické verzi a mimo jiné pojednává i o velmi aktuálním a diskutovaném tématu demokratického deficitu v EU s důrazem právě na Evropský parlament.

SOCIAL POLICY IN THE EUROPEAN UNION
Linda Hantrais
Nakladatel Palgrave Macmillan 2007

Kniha politoložky Lindy Hantrais přináší velmi užitečný a věcný přehled o dosavadním vývoji sociální politiky v rámci Evropských společenství. Kromě prvních dvou kapitol, ve kterých nás autorka seznamuje se vznikem evropského sociálního modelu, jsou ty ostatní zaměřené na aktuální problematiku jednotlivých oblastí sociální politiky EU.
EUROPEANIZATION
New Research Agendas
Paolo Graziano - Maarten P. Vink (eds.)
Nakladatel Palgrave Macmillan 2007

Jednotliví autoři sborníku nazvaného Europeanization. New Research Agendas, který edičně připravili Paolo Graziani a Maarten P. Vink, se sešli na konferenci v Marburgu v září 2003, kde se zúčastnili panelu nazvaného Europeanization: Challenges of a New Reserach Agenda. Právě tehdy se rozhodli připravit společnou knihu zaměřenou na vyvíjející se koncept europeizace.

EVROPSKÉ VOLBY V POSTKOMUNISTICKÝCH ZEMÍCH
Pavel Šaradín a kol.
Nakladatel Periplum 2007

Přímé volby do Evropského parlamentu se konají od roku 1979. V postkomunistických zemích se uskutečnily bezprostředně po jejich vstupu do Evropské unie, tedy v červnu 2004.
Pro nové členské země byly velkou neznámou, můžeme uvést, že kandidující politické strany je vesměs pojaly jako volby testovací.
Počet nalezených knih  42
|
zobrazeny knihy  31 do 35