Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Evropská unie

Autor: Hledaný text:
Euro. Boj o osud nové globální měny
David Marsh
Nakladatel Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK) 2012

Kniha Euro Davida Marshe je strhujícím příběhem projektu hospodářské a měnové unie. Autor bez příkras popisuje trnitou cestu společné evropské měny od vize k realitě a vysvětluje, proč se euro začalo záhy po svém zavedení hroutit, proč měnovou unii zachvátila dluhová krize a proč se začala utápět v hořkých vnitřních konfliktech.

Evropská inspirace z Karlsruhe
Juraj Chmiel, Paul Kirchhof, Marek Chmel, Jiří Georgiev, Luděk Sefzig
Nakladatel Odbor informování o evropských záležitostech Úřadu vlády 2009

Vztah evropského práva k ústavnímu řádu členského státu představený ve světle rozhodnutí německého ústavního soudu k Lisabonské smlouvě. 

 

Monitoring evropské legislativy 2009–2010
Ondřej Krutílek, Petra Kuchyňková, Iveta Frízlová
Nakladatel CDK 2011

Přehled výhoje evropské legislativy ve všech klíčových politikách EU za roky 2009-2010. Vše s důrazem na postavení České republiky v EU.

Právo vnějších vztahů EU
Pavel Svoboda
Nakladatel C. H. Beck 2010

Publikace Právo vnějších vztahů EU poslouží nejen jako učebnice pro studenty a vyučující na právnických fakultách, ale rovněž všem zájemcům o vnější vztahy EU, a tudíž i našeho státu, z řad odborné i laické veřejnosti.
Česká republika a Evropská unie
Dan Marek, Michael Baun
Nakladatel Barrister & Principal 2010

Publikace se zabývá vztahy mezi Českou republikou a Evropskou unií. Analyzuje cestu České republiky ke členství v Evropské unii a hodnotí, jak Českou republiku vstup do Evropské unie ovlivnil či změnil, včetně její domácí politiky, státních institucí a jednotlivých tematických politik.
Počet nalezených knih  42
|
zobrazeny knihy  1 do 5