Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Politika, společnost

Autor: Hledaný text:
Teorie politických stran
Petr Fiala a Maxmilián Strmiska
Nakladatel Barrister and Principal 2011

Kniha Teorie politických stran českých politologů Petra Fialy a Maxmiliána Strmisky přináší problémově orientovaný pohled na politické strany a jejich systémy a nabízí detailní analýzu dosavadních výsledků politologie v hlavních oblastech výzkumu politických stran.
Česká republika - trendy, ohrožení, příležitosti
Martin Potůček a Miroslava Mašková
Nakladatel Academia 2009

Publikace Martina Potůčka a Miroslavy Maškové nazvaná Česká republika - trendy, ohrožení, příležitosti identifikuje důležité, empiricky zachytitelné vývojové trendy české společnosti i jejího vnějšího prostředí.

Jdi po skryté stopě
Lidské kroky politickou krajinou exilu
Zdenek Slouka
Nakladatel Academia 2009

Kniha pamětí politologa a publicisty Zdenka Slouky (* 1923) Jdi po skryté stopě s podtitulem Lidské kroky politickou krajinou exilu v mnoha ohledech překračuje žánr, který na první pohled reprezentuje.
Otázka viny
Příspěvek k německé otázce
Karl Jaspers
Nakladatel Academia 2006

Jaspersova knížka o německé vině, ale také o vině vůbec a o jejích základních rovinách, vyšla poprvé v Německu v roce 1946. Němci její vydání - pouhý rok po své strašlivé válečné porážce, v situaci rozvratu a okupace své země - nijak nevítali.
Stát blahobytu, nebo kapitalismus?
My a svět v éře neoliberalismu 1989-2009
Miloš Pick
Nakladatel Grimmus 2009

Stát blahobytu, nebo kapitalismus? je souborem vybraných článků doyena české ekonomie Miloše Picka. Zasvěceně a čtivě analyzují hospodářský vývoj Československa a České republiky od roku 1989 do současnosti.
Počet nalezených knih  120
|
zobrazeny knihy  51 do 55