Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Politika, společnost

Autor: Hledaný text:
Vražda v Amsterdamu
Ian Buruma
Nakladatel Academia 2010

Byl to demonstrativní zločin. Jednoho listopadového dne zavraždil mladý rozhněvaný muslim výstřelem z pistole holandského filmového režiséra Theo van Gogha za to, že se spolu s černou imigrantkou a političkou Aján Hirsi Aliovou odvážil natočit ostrý prtiislámský snímek promítnutý v nizozemské televizi.
Jaká je naše společnost?
Otázky, které si často klademe
Hana Maříková, Jiří Kostelecký, Tomáš Lebeda, Markéta Škodová
Nakladatel SLON 2010

Autorům a autorkám nejde o předložení ucelené zprávy o české společnosti, ale o odpovědi na některé často kladené otázky, ověření/neověření platnosti různých předsudků a představ, které sami o sobě máme.
Moje Evropa
Jurij Andruchovyč – Andrzej Stasiuk
Nakladatel Periplum 2010

Moje Evropa má v pojetí spisovatelů Jurije AndruchovyčeAndrzeje Stasiuka v sobě něco z dobrodružných příběhů dávných staletí, které se za dlouhých večerů sdělovaly převážně vyprávěním.
Navrhování a výběr kandidátů
Politické strany v ČR a ve střední Evropě
Jan Outlý
Nakladatel Periplum 2010

Publikace představuje a hodnotí způsob, jakým hlavní politické strany v České republice navrhují a vybírají kandidáty ve volbách do Poslanecké sněmovny a některých ostatních druzích voleb a srovnává některé aspekty tohoto procesu s vybranými stranami v Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

Kniha stručným způsobem v historické perspektivě hodnotí současné působení významných mocností v Africe se zaměření na strategii Evropy, USA, Číny, Ruska, zemí Blízkého východu, Indie, Japonska či Brazílie v otázkách ekonomické spolupráce se zeměmi Afriky.
Počet nalezených knih  120
|
zobrazeny knihy  11 do 15