Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Politika, společnost

Autor: Hledaný text:
Mystérium kapitálu
Proč kapitalismus triumfuje na Západě a selhává všude jinde na světě
Hernando de Soto
Nakladatel Rybka Publishers 2007

Otázka položená v úvodu práce je dnes velmi aktuální a naléhavou otázkou, protože spolurozhoduje i osudech liberální demokracie ve světě.
Klopýtání přes budoucnost
Dějiny Evropy od Vídeňského kongresu 1815 do roku 2005
Ivan Kulhánek
Nakladatel Academia 2008

Kniha historika Ivana Kulhánka se zaměřuje na reflexi mocenských vztahů, které se zformovaly během významných politických konferencí nebo v souvislosti s důležitými momenty evropské integrace: Vídeňském kongresu 1815, během revolučního roku 1848, po vzniku Itálie a Německa a Versailleském míru.
Life of A European Mandarin
Inside the Commission
Derk-Jan Eppink
Nakladatel Lannoo, Tielt 2007

Ačkoli je Česká republika členem Evropské unie již několik let, fungování evropských institucí a obecněji principy evropské integrace jsou v české společnosti stále velkou neznámou.
On the Political
Chantal Mouffe
Nakladatel Routledge, London, New York 2005

Podle Chantal Mouffe, autorky knihy On the Political, je hodně rozšířená víra, že díky globalizaci a univerzalizaci liberální demokracie existuje před námi kosmopolitní budoucnost, pro níž jsou používány termíny jako „good governance", „globální občanská společnost" nebo demokracie bez stran.
L’enjeu Européen Dans les transformations postcommunistes
Hongrie, Pologne, République tchèque 1989–2004
Laure Neumayer
Nakladatel Belin, Paris 2006

Některé výrazy se do jiného jazyka přeložit nedají! Překladatel proto musí použít metaforu,  která však většinou vyjadřuje jen část původního smyslu. Právě toto se stává při překladu slova Enjeu. Enjeu Eruopéen totiž znamená, že se za evropskou otázkou skrývá také určitá výzva - challenge, jak říkají Američané.
Počet nalezených knih  120
|
zobrazeny knihy  116 do 120