Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Politika, společnost

Autor: Hledaný text:
Sociologie politiky
Emanuel Pecka
Nakladatel Grada 2009

Sociologie politiky je považována v současné době za jednu z nejvýznamnějších sociologických disciplín. Publikace Emanuela Pecky pečlivě mapuje všechna důležitá témata tohoto oboru.
Zpravodajské služby v nové demokracii
Česká republika
Karel Zetocha
Nakladatel Barrister & Principal 2010

Kniha Karla Zetochy Zpravodajské služby v nové demokracii představuje ucelený přehled transformace zpravodajských služeb bývalého komunistického Československa na zpravodajské služby demokratického státu v 90. letech 20. století.
Vím, v koho jsem uvěřil
a jiné eseje
Bohdan Chudoba
Nakladatel CDK 2009

Historik Bohdan Chudoba se věnuje ve svých esejích otázce pokroku v dějinách, křesťanskému pohledu na mýty, baroknímu dědictví, křesťanskému sociálnímu řádu a možnosti jeho naplnění, pojetí dědičného hříchu, marxismu i ekumenismu.
Atmosféra a klima
Aktuální otázky znečištění ovzduší
Martin Braniš - Iva Hůnová (eds.)
Nakladatel Karolinum 2009

Publikace, na níž se podílel tým předních českých odborníků na životní prostředí, se věnuje problematice atmosféry, klimatu a kvality ovzduší v širokých souvislostech, jež přesahují pouhý přírodovědný pohled.
Volební komplexy zemí V4
Studie k pojetí víceúrovňového volebního prostoru
Maxmilián Strmiska, Jakub Šedo, Roman Chytilek, O. Eibl
Nakladatel CDK 2009

Utváření nové politologické perspektivy výzkumu prostorově-institucionálních aspektů volebního chování a stranické soutěže ve víceúrovňových uspořádáních, tj. v soustavách s více než jednou úrovní vládnutí a reprezentace, představuje v soudobé politologii výzvu mimořádného významu.
Počet nalezených knih  120
|
zobrazeny knihy  41 do 45