Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Historie

Autor: Hledaný text:
Solidarita napříč hranicemi
Opozice v ČSSR a NDR po roce 1968
Tomáš Vilímek
Nakladatel Vyšehrad 2010

Tomáš Vilímek seznamuje v publikaci nazvané Solidarita napříč hranicemi se základními rysy vývoje východoněmecké a československé společnosti, které byly přes společné prvky v mnohém rozdílné, a s rozsahem spolupráce československé a východoněmecké opozice.
Petrarca: homo politicus
Politika v životě a díle Franceska Petrarky
Jiří Špička
Nakladatel Argo 2010

Přestože je Francesco Petrarca jednou z klíčových postav dějin evropské kultury a přátelil se s Karlem IV. a jeho dvorem, monografie Jiřího Špičky je vůbec první petrarkovskou knižní studií v českém jazyce.
Jak katolická církev budovala západní civilizaci
Thomas E. Woods
Nakladatel Res Claritatis 2009

Thomas E. Woods před čtenářem odhaluje plastický a v mnohém překvapující pohled na období, v nichž se pokládaly základy toho, co chápeme pod pojmem vyspělá civilizace.
Národy nejsou dílem náhody
Příčiny a předpoklady utváření moderních evropských národů
Miroslav Hroch
Nakladatel SLON 2010

Studie českého historika Miroslava Hrocha nazvaná Národy nejsou dílem náhody s podtitulem Příčiny a předpoklady utváření moderních evropských národů je syntetickým výkladem národotvorných procesů v Evropě 19. století.
Všecko jsem skoro zapomněl...
Pokus o psychologickou skicu událostí roku 1968 v Československu
Leonid Šinkarjov
Nakladatel Akropolis 2009

Málokterá kniha byla ještě před samotným vydáním tak očekávána i zatracována, jako právě Šinkarjovova monografie Všecko jsem skoro zapomněl..., která přináší dosud neznámá svědectví o pozadí a souvislostech vpádu ruských vojsk do Československa v roce 1968.
Počet nalezených knih  61
|
zobrazeny knihy  11 do 15