Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Historie

Autor: Hledaný text:
Obnovení světového řádu
Metternich, Castlereagh a potíže s mírem v letech 1812-1822
Henry Kissinger
Nakladatel Prostor 2009

Ve své první práci o dějinách mezinárodní politiky z roku 1957 se Kissinger zabývá diplomatickou historií Evropy od Napoleonovy porážky v Rusku přes sérii mezinárodních kongresů v letech 1814-1822 až po protiturecké povstání v Řecku 1822, které definitivně ukončilo již několik let slábnoucí britskou participaci na evropské politice.
Metafory studené války
Petr Drulák
Nakladatel Portál 2009

Petr Drulák představuje ve své knize Metafory studené války jednotlivé interpretace vzniku a průběhu studené války. Jeho přístup k tomuto tématu je interdisciplinární, zasahuje do dějin a teorie mezinárodních vztahů, sociologie a literární vědy a snaží se je propojit do jednoho celku.
Opozice 68
Sociální demokracie, KAN a K 231
Jiří Hoppe
Nakladatel Prostor 2009

Jiří Hoppe se ve své práci o pražském jaru 1968 zaměřil na tři významné společensko-politické aktivity občanů, které směřovaly proti mocenskému monopolu komunistické strany a k obnově pluralitní demokracie.

Československo a Blízký východ v letech 1948–1989
Petr Zídek – Karel Sieber
Nakladatel Ústav mezinárodních vztahů 2009

Na základě přístupných archivních materiálů autoři analyzují zahraniční politiku komunistického Československa k oblasti Blízkého východu, regionu, v němž československé angažování dosáhlo po druhé světové válce mimořádného rozsahu a který i po konci studené války zahrnuje hlavní ohniska mezinárodního napětí ve světě.
Dualistické gnóze Západu
Ioan Petru Culianu
Nakladatel Argo 2008

Kniha Dualistické gnóze Západu Ioana Petru Culiana, spolupracovníka Mircey Eliadeho, je věnována gnosi na Západě a prezentuje veškerá dualistická náboženství, jejichž historie hluboce ovlivnila Západ.
Počet nalezených knih  61
|
zobrazeny knihy  21 do 25