Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Historie

Autor: Hledaný text:
Úvahy o holocaustu
Jehuda Bauer
Nakladatel Academia 2009

Lze vůbec hrůzy systematické genocidy evropských Židů za druhé světové války popsat „objektivně“? Pražský rodák Jehuda Bauer, profesor Hebrejské univerzity a vědecký poradce jeruzalémského památníku Jad Vašem, si v knize Úvahy o holocaustu klade tuto i mnoho dalších otázek.
Víra v pokrok
Dějiny jedné evropské ideje
Bedřich Loewenstein
Nakladatel Oikoymenh 2009

Bedřich Loewenstein vyšel ze studií o německém liberalismu a radikalismu 19. století, v šedesátých letech se zabýval předpoklady nacismu v Německu a roku 1969 organizoval mezinárodní symposium o fašismu v Evropě. Dějiny víry v pokrok jsou velkou synthezí jeho historického a filosofického uvažování.
Komunistické právo v Československu
kapitoly z dějin bezpráví
Vojtěch Šimíček, Michal Bobek a Pavel Molek (eds.)
Nakladatel Mezinárodní politologický ústav MU 2009

Spočíval problém komunistického práva jen v jeho aplikaci konkrétními lidmi popřípadě v jeho dočasném více či méně přímém ovlivňování nedemokratickou politikou anebo v systému jako takovém? - to je jedna z otázek, kterou si klade kniha nazvaná Komunistické právo v Československu.
Die Sozialgeschichte der Bundesrepublik Deutschland
bis 1989/90
Axel Schildt
Nakladatel R. Oldenbourg Verlag 2007

Publikace Die Sozialgeschichte der Bundesrepublik Deutschland profesora Axela Schildta je věnována soudobým dějinám Spolkové republiky Německo, přičemž středem zájmu jsou v tomto případě sociální dějiny v období let 1945 až 1989, resp. 1990.
Frankové a Evropa
Jarmila Bednaříková
Nakladatel Vyšehrad 2009

Práce nazvaná Frankové a Evropa brněnské autorky Jarmily Bednaříkové, docentky dějin na Masarykově univerzitě, navazuje do jisté míry na její úspěšné Stěhování národů. Tentokrát se v ohnisku zájmu ocitá bezesporu nejvýznamnější i nejznámější z velkých etnik éry stěhování národů – Frankové.
Počet nalezených knih  61
|
zobrazeny knihy  26 do 30