Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Historie

Autor: Hledaný text:
Hledání ztraceného smyslu revoluce
Počátky marxistického revizionismu ve střední Evropě 1953-1960
Michal Kopeček
Nakladatel Argo 2008

Kniha Michala Kopečka Hledání ztraceného smyslu revoluce nabízí zcela nový pohled jak na dynamický vztah marxismu a mocenské politiky, tak na celkový politický a intelektuální vývoj ve středoevropských komunistických diktaturách po Stalinově smrti.
Heinrich von Brentano
Ein Wegbereiter der europäischen Integration
Roland Koch (Hg.)
Nakladatel Oldenbourg Wissenschaftsverlag 2004

Heinrich von Brentano di Tremezzo byl prvním ministrem zahraničí Spolkové republiky Německo. Patřil k tvůrcům německého „Základního zákona“, byl dlouholetým předsedou poslanecké frakce CDU/CSU a v letech 1955-1961 prvním Adenauerovým ministrem zahraničí. Přesto stojí jeho postava trochu neprávem ve stínu dalších velkých mužů té doby, především kancléře Adenauera.

V historické syntéze nazvané Židé středověkého západního křesťanského světa 1000–1500 se Robert Chazan věnuje pětisetleté židovské zkušenosti života napříč celým evropským kontinentem.

Češi a Slováci 1882–1914
Michal Stehlík
Nakladatel Togga 2009

Češi a Slováci před rokem 1914 žili v odlišných světech rakousko uherského soustátí. Tématem knihy Češi a Slováci 1882–1914 Michala Stehlíka jsou především vzájemné vztahy a míra povědomí jednoho národa o druhém před vstupem do společného státu.
Proč holocaust
Hitlerova vědecká mesianistická vražda
Jan Horník
Nakladatel Rybka Publishers 2009

Proč nacisté spáchali genocidu Židů? Jan Horník hledá v knize nazvané Proč holocaust jiné odpovědi než obvyklá vysvětlení, jako například, že se nacisté pro holocaust rozhodli, protože národní socialismus stál na rasistické a antisemitské ideologii.
Počet nalezených knih  61
|
zobrazeny knihy  31 do 35