Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Historie

Autor: Hledaný text:
Draze zaplacená svoboda
I. a II. díl
Jaroslav Hrbek, Vladimír Pilát, Petr Hofman, Stanislav Kokoška, Vít Smetana
Nakladatel Paseka 2009

Práce historiků z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR pod vedením Jaroslava Hrbka se snaží v knize ozřejmit problematiku osvobozování Československa v širokém kontextu dějinných událostí.
Soudruzi
Světové dějiny komunismu
Robert Service
Nakladatel Academia, Argo 2009

Robert Service, jeden z předních odborníků na moderní ruské dějiny a profesor na Oxfordské univerzitě, si vytyčuje ve své knize nazvané Soudruzi s podtitulkem Světové dějiny komunismu úkol prozkoumat historii tohoto utopistického a zároveň tyranského hnutí ve světě.
Dějiny sjednocené Evropy
Václav Veber
Nakladatel NLN 2009

Jádrem rozsáhlé historické monografie nazvané Dějiny sjednocené Evropy Václava Vebera je popis integračních snah v uplynulém století, zejména však po druhé světové válce, a také fungování EU a jejích institucí. Historií evropské myšlenky se však autor zabývá již od antiky.
Kosovo
Patrik Girgle
Nakladatel Libri 2009

Kniha Patrika Girgleho představuje první souhrnné zpracování dějin bývalé jugoslávské provincie Kosovo, která se dostala do veřejného podvědomí především díky krvavému válečnému konfliktu v roce 1999.
Polsko 1989–2008
Dějiny současnosti
Andrzej Chwalba
Nakladatel CDK 2009

Kniha významného polského historika Andrzeje Chwalby mapuje vývoj země od jednání zástupců vládní moci, Solidarity a církví u kulatého stolu v roce 1989, které umožnilo první svobodné volby ve východním bloku, až po období vstupu země do Evropské unie.
Počet nalezených knih  61
|
zobrazeny knihy  36 do 40