Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Historie

Autor: Hledaný text:
Třetí říše
Nové dějiny
Michael Burleigh
Nakladatel Argo 2008

Významný britský historik Michael Burleigh (narozen 1955) se v jedné ze svých nejoceňovanějších prací nazvané Třetí říše s podtitulem Nové dějiny zabývá mimo jiné i spojením mezi náboženským entusiasmem a primitivními vášněmi rozpoutanými nacismem a masovým fašismem.

Evropská diplomacie v historických souvislostech
Od počátků do vypuknutí 1. světové války
Tomáš Teplík
Nakladatel Impronta 2008

Kniha Tomáše Teplíka nazvaná Evropská diplomacie v historických souvislostech vznikla na základě autorových zkušeností z vysokoškolské přednáškové činnosti. Hlavním impulsem byla potřeba přiblížit studentům přehlednou formou disciplínu, která je nezbytně nutná pro jejich orientaci ve vývoji a vnitřní struktuře Evropy jako životního prostoru.
Kronika
Dětmar z Merseburku
Nakladatel Argo 2008

Kronikářské dílo merseburského biskupa Dětmara, napsané přibližně v letech 1013–1018, je jedním z nejobsáhlejších pramenů k dějinám střední Evropy kolem roku 1000.
LE MYTHE JEAN MONNET
Contribution à une sociologie historique de la construction européenne
Marc Joly
Nakladatel CNRS Editions 2007

Nahlížení na historický vývoj evropských společenství a roli Spojených států v budování západoevropských struktur bývá často ovlivněno nejrůznějšími mýty. Jedním z těchto mýtů vytvořených elitami Evropské unie je i mýtus francouzského politika Jeana Monneta - otce zakladatele, jenž je ústředním tématem prezentované publikace.
DĚJINY EVROPSKÉHO SVĚTA
1453–1576
Petr Vorel (ed)
Nakladatel Rybka Publishers 2008

„Karionova Kronika světa“ na počátku raného novověku podstatným způsobem ovlivnila obecné vnímání dějinných kořenů naší evropské kultury. O její druhé české vydání se zaloužil roku 1584 Daniel Adam z Veleslavína. Kniha Dějiny evropského světa 1453–1576, již edičně připravil a komentářem opatřil historik Petr Vorel, přináší Veleslavínovo zcela originální zpracování světových dějin let 1453–1576, vydané roku 1584 jako závěrečná část „Karionovy Kroniky světa“.

Počet nalezených knih  61
|
zobrazeny knihy  41 do 45