Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Historie

Autor: Hledaný text:
EVROPA VRCHOLNÉHO STŘEDOVĚKU
1150-1300
John H. Mundy
Nakladatel Vyšehrad 2008

Vrcholný středověk, období od poloviny 12. do konce 13. století, znamená v dějinách Evropy éru vzestupu a rozkvětu, který v mnoha ohledech „nastartoval“ úspěch evropské civilizace a její cestu ke globální dominanci. Na toto období se zaměřil britský historik John H. Mundy, aby tak přispěl k poznání historických procesů, jež měly kardinální vliv na formování moderní Evropy.
JIŘÍ PELIKÁN A JEHO CESTA SOCIALISMEM 20. STOLETÍ
Francesco Caccamo
Nakladatel Doplněk 2008

Kniha mladého italského historika a bohemisty Franceska Caccama o Jiřím Pelikánovi je průkopnická nejen proto, že přináší barvitý portrét představitele komunistického režimu v Československu. Po emigraci se stal Jiří Pelikán významným představitelem evropské levice. V Římě vydával v češtině časopis Listy, kvůli kterému se stal brzy v očích Husákovy garnitury jednou z nejnenáviděnějších osobností našeho exilu. 
MŮJ BOJ PROTI KONEČNÉMU ŘEŠENÍ
Z Opavy a Prostějova přes Terezín, Osvětim-Birkenau a Dachau do Izraele
Heinz J. Herrmann
Nakladatel Barrister & Principal 2008

Herrmannovy vzpomínky jsou výpovědí člověka, jenž doufal, že svým autentickým svědectvím pomůže ochránit svět před opakováním podobné katastrofy, jakou byl nacistický holocaust. Jejich název Můj boj proti konečnému řešení (Mein Kampf gegen die Entlösung) parafrázuje Hitlerův nechvalně známý spis Mein Kampf.

DĚJIŠTĚ: ČECHY
Eseje
Peter Demetz
Nakladatel Paseka 2008

Nejnovější svazek esejů význačného germanisty českého původu je důležitým příspěvkem k poznání někdejší česko-německo-židovské kultury a odrazem autorova nedávného návratu k „českým“ tématům jeho badatelského i osobního zájmu. Kniha vychází s předmluvou Karla Schwarzenberga.
JAK VLÁDLI?
Průvodce hierarchiemi reálného socialismu
Jiří Kabele, Martin Hájek
Nakladatel Doplněk 2008

Kniha Jiřího Kabeleho a Martina Hájka nazvaná Jak vládli? s podtitulkem Průvodce hierarchiemi reálného socialismu nabízí sociologický obraz komunistické vlády v druhé polovině osmdesátých let.
Počet nalezených knih  61
|
zobrazeny knihy  46 do 50