Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Historie

Autor: Hledaný text:
Evropa v rodině
Maria Czapka
Nakladatel Academia 2010

Na pozadí historických události konce 19. a začátku 20. století liči Maria Czapka spletité osudy a životni příběhy svých předků a příbuzných, vesměs příslušníků aristokratických rodů pocházejících z Pobaltí, Ruska, Polska i Čech.
Primasové katolické církve
Země střední Evropy v čase komunismu
Stanislav Balík, Jiří Hanuš a kol.
Nakladatel CDK 2010

Publikace přináší v českém i středoevropském prostředí unikátní perspektivu - zkoumá životy a roli primasů katolické církve v Československu, Polsku, Maďarsku, NDR, Rakousku a na Ukrajině v druhé polovině dvacátého století v čase komunismu v komparativním pohledu.

České snění
Pavel Kosatík
Nakladatel Torst 2010

Čtivě napsaná kniha historika Pavla Kosatíka je věnována kolektivním českým snům 19. a 20. století, které vypovídaly zejména o falešných představách, touhách a iluzích, které Češi měli o sobě samých.
Evropa pozdního středověku 1300-1500
Denis Hay
Nakladatel Vyšehrad 2010

Další ze svazků edice Dějiny Evropy zachycuje dvě staletí, během nichž se dosavadní jednota křesťanské Evropy začala drolit.
Porozumět dvacátému století
Dan Diner
Nakladatel CDK 2010

Kniha německého historika Dana Dinera nazvaná Porozumět dvacátému století podává univerzální výklad dějinných událostí, které se odehrály v „krátkém", ale na změny bohatém století, resp. v době mezi rokem 1914 a 1989.
Počet nalezených knih  61
|
zobrazeny knihy  1 do 5