Přejít na obsah

Vyhledávání

23/05/2015 15:22:46


Hlavní menu

Časopisy

Autor: Hledaný text:
LE MONDE DIPLOMATIQUE
prosinec 2008

Nakladatel Le Monde SA 2008

Prosincové vydání francouzské revue Le Monde diplomatique se věnuje například nastupující éře Demokratů v USA, problémům s nalézáním jednotného postoje v unijní zahraniční politice, snaze Evropy vyrovnat se se svou energetickou závislostí či rozvíjení vztahů Ruska s islámským světem.
MEZINÁRODNÍ POLITIKA 11/2008
Žena v mezinárodní politice

Nakladatel ÚMV 2008

V listopadovém čísle revue Mezinárodní politika si tentokrát vybrali téma „žena v mezinárodní politice“. Hned úvodník nabízí zajímavé řešení problematiky zastoupení mužů a žen v této oblasti. Dále se autoři věnují napříkald rakouským volbám nebo tématu vztahu populární kultury a geopolitiky.
LE MONDE DIPLOMATIQUE
listopad 2008

Nakladatel Le Monde SA 2008

Listopadové vydání revue Le Monde diplomatique se zamýšlí nad důsledky probíhající finanční krize: koncem hegemonie Spojených států amerických a západního světa a nastupující multipolaritou mezinárodního systému.
LE MONDE DIPLOMATIQUE
říjen 2008

Nakladatel Le Monde SA 2008

Říjnové vydání Le Monde Diplomatique je tematicky věnováno prezidentským volbám v USA. List se též věnuje situaci v Afgánistánu a v Pákistánu. Další článek upozorňuje například na nelidské podmínky v záchytném uprchlickém táboře v Mauretánii.

PROSPECT
Listopad 2008

Nakladatel 2008

Význam finanční krize pro kapitalismus a tržní systém je klíčovým tématem listopadového vydání britského magazínu Prospect. Autoři si kladou dvě zásadní otázky: o době trvání recese a jejím vlivu na politiku. Dalšími tématy aktuálního čísla britského časopisu jsou například situace černošských obyvatel USA a možný politický vývoj v Afgánistánu. 
 
Počet nalezených knih  60
|
zobrazeny knihy  51 do 55